Prednášajúci


Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možno trochu prekvapí, že doménou práce Zdenka Pytlíčka, ktorý si prešiel pozíciami od nákupcu až po stratéga, sú všetky nákupné činnosti, pri ktorých sa "nenakupuje". V spoločnosti GasNet sa momentálne zameriava na digitalizáciu, automatizáciu a robotizáciu nákupných procesov, implementáciu a rozvoj nákupných systémov, reporting, analýzy a nákupnú legislatívu. Príklad? V roku 2017 bol spustený prvý robotizovaný proces v nákupe a v súčasnosti viac ako 92% nákupných transakcií vykonávajú stroje bez zásahu nákupcov.

Profesijný profil

Ondrej Kuruc

Ondrej Kuruc

Svoje skúsenosti s obstarávaním začal rozvíjať na Ministerstve obrany Slovenskej republiky, kde sa venoval hlavne komerčným tovarom a informačným technológiám. V súčasnosti pôsobí na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky ako riaditeľ odboru verejného obstarávania. Úspešne realizoval predaje prebytočného majetku štátu cez elektronické aukcie, je špecialistom na Dynamické nákupné systémy a podieľal sa na tvorbe systému FLASHBONE, ktorý využil na ministerstve zdravotníctva pri nákupe dýchacích prístrojov v kritickom období okolo pandémie COVID-19 a na Správe štátnych hmotných rezerv pri nákupe OOPP. Ako lektor a školiteľ sa pravidelne zúčastňuje rôznych školení s tematikou obstarávania a je držiteľom certifikátu pre technickú prípravu a administráciu eAukcií a tenderingu.

Profesijný profil

Leona Gergelová Šteigrová

Leona Gergelová Šteigrová

Dlhodobo sa zaoberá témou zodpovedného verejného obstarávania. Leona bola riaditeľkou neziskovej organizácie Nová ekonomika, od roku 2014 pôsobí ako vedúca oddelenia verejného obstarávania na Ministerstve práce a sociálnych vecí, kde vedie i projekt „Sociálne zodpovedné verejné obstarávanie“. Potenciál verejného obstarávania vidí v strategickom obstarávaní. Predtým si vyskúšala okrem iného i predsedníctvo vo Výbore pre vzdelávanie v Rade Európskej únie.

Profesijný profil

Michal Garaj

Michal Garaj

Ponuka práce vo verejnom obstarávaní ho zastihla na ceste do Španielska, odkiaľ Michal Garaj zamieril na konkurz na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Na konkurze uspel a začal sa zaoberať námietkami v rámci revíznych postupov. Neskôr ho povolali do Rady ÚVO, kde pomáhal s rozhodovaním druhého stupňa. Po šesť a pol roku "prestúpil" do mužstva primátora Bratislavy Matúša Valla. Od tohto roku tam vedie oddelenie verejného obstarávania, do ktorého sa snaží dostať čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Profesijný profil

Miroslav Knob

Miroslav Knob

Vo verejnom obstarávaní si človek poriadne "zaprávničí", hovorí Miroslav Knob, ktorý právnické vzdelanie najskôr päť rokov rozvíjal na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže. Verejným obstarávaniam sa venoval ako analytik a neskôr ako vedúci jedného z oddelenia, ktoré sa zaoberalo ich kontrolou. Od roku 2018 pracuje vo firme OTIDEA ako administrátor verejného obstarávania, ktoré považuje za super odbor s možnosťou aktívne tvoriť a spoločne s ostatnými sa dopátrať konkrétnych výsledkov.

Profesijný profil

Jakub Váňa

Jakub Váňa

Verejnému obstarávaniu sa začal venovať už v rámci praxe pri štúdiu na právnickej fakulte a tento odbor ho okamžite oslovil, aj keď z veľkej časti vďaka skvelým kolegyniam a kolegom na krajskom úrade Juhomoravského kraja, ktorí ho toho mnoho naučili a ktorých má v súčasnosti tú česť viesť. Verejné obstarávanie vníma ako príležitosť prispieť k rozvoju priestoru, v ktorom sa denne pohybujeme, snaží sa k nemu preto pristupovať zodpovedne a so zdravým rozumom a zároveň tak, aby zadávací proces nebol len stále tým istým kolobehom formalít, ale aby sme aj v jeho rámci dokázali nájsť zaujímavé cestičky na dosiahnutie našich cieľov a priorít.

Profesijný profil

Jana Sedláková

Jana Sedláková

Zakladateľka advokátskej kancelárie SEDLAKOVA LEGAL. Dlhodobo sa venuje právu informačných technológií. Vďaka práci pre inovatívne technologické spoločnosti sa jej znalosti v odbore neustále posúvajú a drží krok s rýchlo sa meniacim svetom IT. Pod jej vedením získala SEDLAKOVA LEGAL ocenenie ako odporúčaná kancelária v Právnickej firme roka 2018 a 2019 pre kategóriu právo informačných technológií a právo duševného vlastníctva. Je inovatívnym právnikom roka 2017. Vyštudovala Právnickú fakultu Masarykovej univerzity v Brne. Je tiež zakladateľkou spoločnosti Ochrana nápadu, ktorá poskytuje plnohodnotnú právnu pomoc start-upom, spoločnosti Taxcounting, ktorá sa zaoberá daňovým poradenstvom a tiež neziskového projektu „Právo v roušce“.

Profesijný profil

Martin Smatana

Martin Smatana

Martin študoval na Oxforde a promoval v odbore zdravotnícky manažment na Imperial College, v Británií neskôr pôsobil ako analytik v štátnom zdravotníckom inštitúte. Od roku 2014 pracuje na ministerstve zdravotníctva a od roku 2016 šéfuje IZP. Martin je autorom viacerých publikácií a je členom social protection committee Európskej komisie.

Profesijný profil

Adéla Havlová

Adéla Havlová

Advokátka so špecializáciou na právo verejného sektora, hlavne verejné obstarávanie. Pôsobí v advokátskej kancelárií Havel & Partners, ktorá vlani po štvrtý krát získala titul Právnická firma roku pre oblasť verejného obstarávania a ktorá v Českej republike disponuje najväčším tímom špecializovaným pre verejný sektor (25 právnikov). Okrem advokácie pôsobí Adéla Havlová aktívne vo vedení odborných asociácií (Asociácia pre verejné obstarávanie a únia administrátorov - UNIAVEZ) a je členkou expertnej skupiny Ministerstva pre miestny rozvoj, pre legislatívu k verejnému obstarávaniu za Asociáciu pre rozvoj infraštruktúry a členkou expertného tímu MPSV k zodpovednému zadávaniu, v rámci ktorých sa venuje rozvoji best practice a inovácií vo verejnom zadávaní, vrátane otázok elektronizácie, nákupných praktík, zodpovedného zadávania, hodnotenia kvality apod. Od r. 2014 je členkou rozkladovej komisie Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže. Využíva know-how z ďalších členských štátov EÚ, najmä Nemecka, Rakúska, Holandska a samozrejme Slovenska. Pravidelne prednáša a publikuje v odborných periodikách.

Profesijný profil

Luboš Libiak

Luboš Libiak

Luboš má 20 rokov skúseností v oblasti strategického nákupu z prostredia globálnych firiem, ako v priemysle, tak v oblasti consultingu. Je vášnivým podporovateľom digitalizácie a profesionalizácie nákupu, využívania a spracovania dát pre kvalitnejšie rozhodovanie, posilnenie pozície nákupných tímov v rámci svojich spoločností a transformácie nákupu pri tvorbe hodnoty nielen v podobe úspor, ale i inovácií, zamedzenia rizík a porozumenia potrebám interných zákazníkov.

Profesijný profil

Zdeněk Mikeš

Zdeněk Mikeš

Za posledných 12 rokov poznal svet nákupu z rôznych strán od nákupcu, cez sourcing manažéra až po konzultanta nákupných riešení. Aktuálne na pozícií Head of Business Development pre nákupné riešenie v SAP pomáha zákazníkom nájsť optimálne spôsoby digitálnej transformácie v nákupe, financiách a logistike. Zdeněk zároveň pracuje na strategických projektoch spojených s novými riešeniami. V duchu “všestrannosť je kľúčom k úspechu nákupcu“ sa vo voľnom čase venuje štúdiu cudzích jazykov, včeláreniu či bojovým športom.

Profesijný profil

Blažej Kováč

Blažej Kováč

Blažej má v súčasnej chvíli na starosti predaj katalógového nákupu v spoločnosti Mercateo, ktorá je jednou z najväčších b2b e-commerce platforiem v Európe. Sám o sebe tvrdí, že je vnímavý, flexibilný človek, vždy ochotný učiť sa novým veciam, s vysokou úrovňou obratnosti zmien a dychtivý čeliť novým výzvam. Dokáže seba i druhých namotivovať energiou a nadšením k dosiahnutiu záväzných cieľov, kvality a služieb. Blažej je inovatívny človek, tímový hráč s vynikajúcimi komunikačnými schopnosťami a dobrým zmyslom pre humor.

Profesijný profil

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Nenapraviteľný optimista, ktorý verí, že na Slovensku sa dá nakupovať vtipne, zaujímavo a zároveň i hospodárne a v súlade so zákonom. So svojím tímom to Jaroslav Lexa dokázal ako riaditeľ odboru verejného obstarávania na MPSVaR SR, kde za rok ušetril viac ako 5 miliónov eur. Píše zmluvy, námietky, články, knihy a kedysi dávno i blogoval. Ako školiteľ v oblasti verejného obstarávania dokáže ľuďom vysvetliť, kde v zákone sa nachádza zdravý sedliacky rozum. Je spoluzakladateľom slovenského APUeNu. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania na ÚVO.

Profesijný profil

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

S rezervou priznáva, že s verejnými zákazkami a eAukciami žije v manželskom vzťahu. Je to skrátka svet, ktorý sa pre Alenu Ševčíkovú, vedúcu oddelenia nákupu a verejného obstarávania v Nemocnici Nové Mesto na Morave, stal veľkým koníčkom. I keď niekedy prináša radosť i horkosť zároveň, verí, že je potrebné vždy prekonávať prekážky a ísť ďalej. Napokon, ako žena, ktorá dokázala najmä na zákazkách investičného charakteru ušetriť rádovo desiatky miliónov korún, dobre vie, ako čeliť ťažkým výzvam.

Profesijný profil

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Ako skúsený matador, ktorý sa v oblasti nákupu a riadenia pohyboval v spoločnostiach Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice a Legios, tvrdí, že nákupná realita býva niekedy absurdná. Podľa Martina Wiedermana sa tak napríklad môžete pokojne súdiť i s tým, s kým celé roky robíte väčšinu svojich obchodov. Procesné riadenie, operačný manažment a nákup ako proces sú jeho životnými koníčkami, takže nie je divu, že sa o znalosti rád podelí formou publikačnej i lektorskej činnosti.

Profesijný profil

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Kde vládne chaos a chýbajú pravidlá, musí jedného dňa nastúpiť poriadok a systematickosť. Inak nie je možné sa posunúť ďalej. Svoje o tom vie Michal Kristiňák, právnik, ktorý má bohaté profesijné skúsenosti z oblasti logistiky a nákupu. V minulých rokoch stál pri rozvoji nákupných a právnych tímov energetických a gastronomických spoločností, ako je napríklad Medusa Group, kde vďaka elektronizácií a centralizácií nákupu dosiahli výrazných úspor. V súčasnosti pracuje ako Procurement Manager v spoločnosti Amazon Fulfillment Slovakia.

Profesijný profil

Leoš Vrzalík

Leoš Vrzalík

Predovšetkým na obalové hospodárstvo, uhlíkovú stopu a dodávky surovín pre výrobu sa na pozícií „Sustainability Procurement Lead“ zameriava Leoš Vrzalík, ktorý od tohto roka zavádza princípy udržateľnosti v centrálnom nákupe spoločnosti Asahi CE. Predtým sedemnásť rokov pracoval na manažérskych pozíciách v spoločnosti Skanska. O tom, že s princípmi udržateľnosti spojil svoj profesijný život, dobre vypovedá fakt, že bol i predsedom predstavenstva Českej rady pre šetrné budovy.

Profesijný profil

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Bezpečne sa s ním môžete stretnúť všade tam, kde ide o aktívnu podporu a prehlbovanie znalostí v oblasti verejného obstarávania, elektronizácie a využívania eAukcií pri hodnotení dodávateľských ponúk. Jan Zahálka je právnym expertom so špecializáciou na zdravotníctvo, predovšetkým na agendu úhrad a problematiku zdravotníckych prostriedkov. V rámci poskytovania poradenstva zákonodarcom navrhol a presadil „užívateľskú novelizáciu“ zákona o verejnom obstarávaní.

Profesijný profil

Karel Voborský

Karel Voborský

Jedným z rečníkov, ktorí budú na eBF hovoriť na tému „New Procurement“, bude i Karel Voborský. Je to skúsený odborník, ktorý pôsobí v spoločnosti Asahi Breweries Europe Group ako vedúci oddelenia nákupu priameho materiálu a zaisťovania zdrojov pre jedenásť európskych pivovarov. Vo svojej praxi sa zameriava na výsledky, snaží sa o zmenu, zlepšovanie a disciplínu s cieľom zvýšiť konkurenčnú výhodu. Multikultúrne a medzinárodné prostredie pozná tiež zo spoločnosti Mars, Molson Coors alebo Sanofi.

Profesijný profil

Daša Paláková

Daša Paláková

Riaditeľka odboru verejného obstarávania na slovenskom Ministerstve kultúry s obľubou hovorí, že ak by ste zapichli špendlík všade, kde pracoviská jej zamestnávateľa potrebujú nakupovať komodity, vznikol by ježko v tvare Slovenskej republiky. Z toho vyplýva, že odborné znalosti Dáši Palákovej musia byť poriadne husté. A naozaj, že sú. V odbore verejného obstarávania sa pohybuje od roku 2006 a okrem iného sa podieľala na úspešnom zavedení projektu Elektronického kontraktačného systému.

Profesijný profil

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Tom vedie nákupný tím v pivovarníckej skupine Asahi, ktorého cieľom je trvalé prispenie k strategickému rozvoju Asahi Europe & International z hľadiska úspor, inovácií, risk manažmentu či environmentálnej udržateľnosti a to vďaka pokročilému category manažmentu, úzkeho vzťahu s dodávateľmi či internými zákazníkmi.

Profesijný profil

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový špecialista, konzultant a vedúci projektu PROEBIZ, ktorý svoje skúsenosti prezentuje na konferenciách v Česku, na Slovensku a v Poľsku. V deväťdesiatych rokoch Milan Kaplan založil firmu NAR špecializujúcu sa na marketingové procesy v priemyselných podnikoch. Následne začala vyvíjať a presadzovať v praxi e-bizové technológie, ako je výber dodávateľov formou eAukcie a elektronizácie nákupných procesov. Projekt, ktorý dostal názov PROEBIZ, je v súčasnosti najrozšírenejším eAukčným prostredím a zdrojom know-how v celé strednej Európe.

Profesijný profil

Václav Pelouch

Václav Pelouch

Detailné znalosti a práca v atraktívnom a náročnom prostredí. Tak by sa dala v stručnosti zhrnúť vizitka Václava Peloucha, ktorý sa dokonale orientuje v prevádzke, správe a údržbe Národného divadla, kde pracuje od roku 1998. Vystriedal rôzne pozície a v rokoch 2012 až 2013 bol poverený jeho riadením. V súčasnosti je riaditeľom technickoprevádzkovej správy, ktorá zaisťuje prípravu a realizáciu investičných akcií a verejného obstarávania. O čerstvé poznatky z praxe sa môže podeliť vďaka prebiehajúcej rekonštrukcií historickej a prevádzkovej budovy Štátnej opery, kde je za Národné divadlo vedúcim realizačného tímu.

Profesijný profil

Peter Majtán

Peter Majtán

Ako veľký zástanca moderného nákupu s dôrazom na ľudský prístup a analytické myslenie bude prednášať Peter Majtán, ktorého motiváciou je byť skrátka lepší. Krédo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolvent bratislavskej Ekonomickej univerzity začal svoju kariéru v spoločnosti Slovnaft, kde si postupne prešiel oblasťami nákupu služieb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálne pôsobí na pozícií Senior Category Manager pre celú skupinu MOL v segmentu MRO Material & Equipment.

Profesijný profil

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tom, že svoje o vedení nákupov, consultingu a sourcingu vedia tiež v susednom Poľsku, nepochybne presvedčí Mateusz Borowiecki. Odborník s naozaj širokým záberom, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti s medzinárodnými projektmi, a to vrátane IT projektov, ako sú zavádzanie nákupných systémov rôznych výrobcov. Pravidelne prednáša na nákupných konferenciách, publikuje o korporátnych nákupoch a pôsobí tiež ako lektor postgraduálnych štúdií na ALK vo Varšave a na VSB vo Vratislavi.

Profesijný profil

Jozef Kubinec

Jozef Kubinec

Verejné obstarávanie ho zaujalo už ako študenta. Na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci sa Jozef Kubinec zaoberal jeho teoretickými základmi a v rámci diplomovej práce riešil problematiku jeho zásad a princípov. Po krátkom pôsobení v advokácií pracoval v rokoch 2012 až 2015 ako špecialista v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, kde mal možnosť viesť tím strategického nákupu a verejného obstarávania. Od roku 2017 pôsobí na Ministerstve vnútra SR.

Profesijný profil

Martin Daniš

Martin Daniš

Najťažšie je začať, hovorí múdrosť, ktorá platí nielen pre biznis. Svoje o tom vie i Martin Daniš, ktorý začal doslova od nuly nastavovať procesy spojené s verejným obstarávaním na úrade Banskobystrického kraja. Ako vedúci oddelenia neváhal a elektronizáciu verejného obstarávania zaviedol i pre zákazky s nízkou hodnotou. V odbore sa pohybuje už viac ako sedem rokov. Predtým pracoval ako konzultant vo firme VOSK, kde realizoval zhruba 200 zákaziek pre verejných zadávateľov. Riešil však i námietky z „druhého brehu rieky“.

Profesijný profil

Martin Dufala

Martin Dufala

Absolvent Univerzity Komenského v Bratislave, Právnickej fakulty. Verejnému obstarávaniu sa venuje od roku 2013, začal na „eurofondových“ zákazkách pre prijímateľov NFP (nenávratný finančný príspevok). Od roku 2019 pôsobí na Oddelení centrálneho obstarávania zákaziek Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je najväčšou univerzitou v SR, ostatný rok a pol ako vedúci oddelenia. Vo voľnom čase rád bicykluje a vyhlasuje zákazky v DNS.

Profesijný profil

Peter Kulich

Peter Kulich

Vyštudoval Ekonomickú fakultu UMB v Banskej Bystrici. V rokoch 2007 až 2017 pracoval na viacerých pozíciách v štátnych inštitúciách a viac ako 8 rokov bol projektový manažér štátnych IT projektov. V Slovensko.Digital sa venuje témam ako lepší nákup štátneho IT či otvorené API.

Profesijný profil

Lydie Zbuzková

Lydie Zbuzková

Lydie vyštudovala VŠE v Prahe a po absolvovaní získavala pracovné skúsenosti v rôznych odboroch, v oblasti verejného obstarávania sa pohybuje od roku 2010. Špecializuje sa na oblasť stavebných verejných zákaziek a zodpovedného verejného obstarávania. Vo svojom profesijnom živote opakovane pôsobila na rôznych pozíciách v zdravotníckych zariadeniach a na Ministerstve zdravotníctva. V súčasnosti sa vo Fakultnej nemocnici na Bulovke zaoberá zavádzaním systému flexibilného tendrovania potravín, zdravotníckych prostriedkov, materiálov a liečiv.

Profesijný profil

Filip Saska

Filip Saska

Filip vyštudoval inžiniersky odbor Informačné Systémy a Technológie, a to na VŠE v Prahe. Po štúdiách pracoval ako Integrační Architekt v Českej Poisťovni, Buyer Integrator v SAP Ariba a ďalej ako Integračný Architekt pre konzultačnú spoločnosť. Momentálne pôsobí ako manažér v spoločnosti Deloitte Advisory pre Strednú Európu, kde je súčasťou tímu Supply Chain & Network Operations Procurement Technology. Jeho misiou je umožnenie digitálnej transformácie nákupných procesov skrze integráciu zapojených systémov. V rámci svojej úlohy vedie Filip integráciu nákupných riešení spravidla pre medzinárodné firmy, aktívne predovšetkým vo farmaceutickom, IT, logistickom a ropnom priemysle. Voľný čas trávi rád športovaním, napríklad gymnastikou či cestovaním.

Profesijný profil

Martin Repko

Martin Repko

Martin vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Pracovné skúsenosti zbieral ako obchodný a projektový manažér v stavebníctve a energetike. Od roku 2014 pôsobí v spoločnosti NAFTA, kde zastáva funkciu senior špecialistu nákupu.

Profesijný profil

Martin Kapler

Martin Kapler

V oblasti nákupu pôsobí od roku 2008. Pracoval pre spoločnosti, akými sú Eiffage Polska Budownictwo SA, Eiffage Construction ČR, ArcelorMittal Ostrava & ArcelorMittal Polska. V súčasnej dobe je manažérom nákupu materiálu a služieb v spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko, vrátane dcérskych spoločností HOOP Polska či UGO. Vo všetkých predchádzajúcich zamestnaniach bolo zavedenie e-aukcií a e-dopytov jedným zo základných krokov k zvýšeniu efektivity nákupu a zároveň k zvýšeniu transparentnosti. Najväčšou výzvou pre neho bola a stále je implementácia elektronických nástrojov v oblasti nákupu stavebných prác a technológií.

Profesijný profil

Pavel Míl

Pavel Míl

Pavel sa po celú dobu svojho profesijného pôsobenia od roku 1995 venuje ERP systémom (DIALOG/Altec Aplikace, BaaN, IFS Aplikácie) a zameriava sa predovšetkým na oblasť Distribúcie (Nákup, Sklady, Predaj), Správu vzťahov so zákazníkom a dodávateľmi (CER/SRM), Správu dokumentov, Servis a Údržbu, reporting, manažérske systémy, administráciu a parametrizáciu aplikácie. V súčasnej dobe pôsobí na pozícií senior konzultant pre vyššie uvedené oblasti a architekt riešení v spoločnosti CDC Data s.r.o. Vo svojom voľnom čase je vášnivým vyznávačom outdoorových aktivít, najmä kanoistky, horolezectva, lyží a bicyklovania.

Profesijný profil

Mojmír Florian

Mojmír Florian

Riaditeľ Odboru verejného obstarávania II na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže. Po absolvovaní Právnickej fakulty Univerzity Karlovej pracoval takmer desať rokov na Úrade mestskej časti Praha 2, kde sa okrem iného venoval verejnému obstarávaniu; v roku 2012 prešiel na druhú stranu pomyselnej barikády a od tej doby na postupy zadávateľov dohliada. Podieľal sa na formulácií trinástej časti aktuálne účinného zákona o verejnom obstarávaní, upravujúcej ochranu dodávateľa, t.j. námietky a dozor nad dodržovaním zákona zo strany Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže. Verejné obstarávanie sa podľa jeho presvedčenia okrem nepopierateľnej zložitosti vyznačuje i dynamikou a rôznorodosťou riešených problémov, ktoré vyžadujú komplexný prístup k ich riešeniu. K zákazkovým témam pravidelne prednáša a publikuje. Je i členom expertnej skupiny Ministerstva pre miestny rozvoj k zákonu o verejnom obstarávaní.

Profesijný profil

Michaela Šrámová

Michaela Šrámová

Michaela pôsobí ako manažérka v spoločnosti Deloitte Advisory, kde sa zaoberá predovšetkým digitalizáciou nákupu a tiež vedie Coupa practice pre Strednú Európu. Jej misiou je transformácia nákupných procesov a tímov, pričom ale neopomína ľudský faktor. Michaela v rámci svojej úlohy implementovala rôzne nákupné cloudové riešenia, predovšetkým pre globálne firmy pôsobiace vo farmaceutickom, spracovateľskom priemysle a tiež v doprave. Voľný čas trávi rada na tanečnom parkete, či cestovaním.

Profesijný profil

Izabela Holubkovič

Izabela Holubkovič

S právom verejného obstarávania sa Izabela Holubkovič stretla už v priebehu vysokoškolského štúdia, a to v rámci svojho pôsobenia v renomovanej advokátskej kancelárií. Predovšetkým vďaka skúseným kolegom záujem o túto oblasť pretrval taktiež po štúdiu v priebehu nasledujúcej profesijnej praxe. Praktické skúsenosti následne Izabela získavala na strane zadávateľov, administrátorov a najmä dodávateľov. Už niekoľko rokov sa Izabela venuje stavebnému zmluvnému právu a vo verejnom obstarávaní zastupuje záujmy generálneho dodávateľa stavieb.

Profesijný profil

Tomáš Šturala

Tomáš Šturala

Riaditeľ spoločnosti OPTIMAL Consulting s.r.o., ktorý sa administrácií verejného obstarávania a dotáciám venuje už desiatym rokom. Posledné štyri roky je tiež starostom obce Podmolí, takže sa dokáže vžiť do práce a potrieb starostov i obecných zastupiteľov, ktorým pomáha nájsť vždy najvhodnejšie riešenie. Ročne administruje zákazky za viac ako 500 miliónov korún, vďaka čomu neustále získava cenné skúsenosti pre každodennú prax. Ako tvorivý človek rád prináša jednoduché a originálne nápady, ktoré posúvajú ďalej klientov i celú firmu.

Profesijný profil

Stanislav Bogdanov

Stanislav Bogdanov

S cieľom posúvať stále vyššie obecnú hranicu kvality v oblasti zadávania verejných zákaziek sa do Ostravy pravidelne vracia Stanislav Bogdanov. Na nákupnom festivale bude zastupovať najvyššiu úroveň štátneho riadenia, keďže je riaditeľom odboru elektronizácie verejného obstarávania a koncesií na Ministerstve pre miestny rozvoj. V minulosti sa podieľal na projekte Národného elektronického nástroja a bol i jeho hlavným školiteľom.

Profesijný profil

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř

Odborníkov, ktorí radi pracujú na zložitých prípadoch, vítajú všade s otvorenou náručou. eBF nebude výnimkou a Pavla Hrnčířa, ktorý sa posledných jedenásť rokov zaoberá nákupom v bankovníctve a leasingovej spoločnosti, s potešením príjme do rad konferenčných rečníkov. Téma? V aktuálnom pôsobisku v Equa bank má na starosti všetky dodávateľské vzťahy a rád rieši komplikované prípady so strategickým prínosom pre zadávateľa, často je to v oblasti ICT a služieb. Okrem toho venuje mnoho času rozvoju ľudí bez skúsenosti s nákupom.

Profesijný profil

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

S novinkami z bratského Slovenska, s ktorým si jazykovo i filozoficky veľmi dobre rozumieme, príde do Ostravy Branislav Šarmír. V priebehu svojej profesijnej kariéry pôsobil od roku 1996 vo veľkých spoločnostiach ako EuroTel, UPC, VÚB a IBM Slovensko. Riadiace pozície v oblasti marketingu, obchodu a služieb zákazníkom však vymenil za verejné obstarávanie a nákup, ktoré sú jeho súčasným „džobom“ v spoločnosti obstaráme, s.r.o.

Profesijný profil

Zuzana Krajčovičová

Zuzana Krajčovičová

Nejaké námietky? Ak niekto potreboval v minulých rokoch poradiť, ako sa vysporiadať s nástrahami verejných zákaziek na Slovensku, mohol sa s dôverou obrátiť na Zuzanu Krajčovičovou. Od roku 2005 pôsobí na "Úradu pre verejné obstarávanie", kde sa zaoberala najmä legislatívnou činností, námietkami v procese verejného obstarávania či ukladaním pokút za správne delikty. V rokoch 2006 až 2010 bola riaditeľkou odboru rozhodovaní o námietkách, teraz je riaditeľkou kancelárie rady úradu.

Profesijný profil

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladateľkou konzultačnej spoločnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizácie nákupov. Vo svojej profesijnej praxi sa venuje najmä poradenskej a konzultačnej činnosti pre dodávateľov a verejných obstarávateľov. Okrem toho sa spolupodieľa na tvorbe legislatívy a aplikačnej praxe vo verejnom obstarávaní. Taktiež spolupracuje s neziskovými organizáciami ako je Transparency International Slovensko, Nadácia Zastavme korupciu alebo slovensko.digital. Má vášeň pre verejné obstarávanie, preto v tejto oblasti s nadšením lektoruje, prednáša na medzinárodných konferenciách a streamuje na youtube kanáli. Je členkou Procurement Board-u, kolektívu inšpiratívnych nákupcov a obstarávačov.

Profesijný profil

Jiří Šimon

Jiří Šimon

Aktuálne zastáva pozíciu vedúceho Oddelenia verejného obstarávania na Technickej správe komunikácií hl. m. Prahy. Je vyštudovaný právnik so špecializáciou na verejné obstarávanie s praxou v legislatíve a metodike na ministerstve pre miestny rozvoj, kde riešil centrálne zadávanie, ICT zákazky a na ministerstve poľnohospodárstva, kde mal na starosti stavebné zákazky, technológie, rámcové dohody, DNS. Je nadšeným lektorom v oblasti verejného obstarávania. Je iniciátorom predbežných trhových konzultácií, propagátorom zodpovedného zadávania, inšpiroval sa niekoľkými pracovnými návštevami Veľkej Británie, absolvoval kurz Public Procurement Excellence. Bol členom niekoľkých vládnych pracovných skupín k verejnému obstarávaniu. Je nadšeným inovátorom.

Profesijný profil

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Svojmu poslaniu, ktoré spočíva v mimoriadne aktívnej podpore zmien nákupného chovania zadávateľov, ako i v zjednodušení a zrýchlení nákupných procesov, sa Kateřina Koláčková venuje 24 hodín denne a 7 dní v týždni. V oblasti elektronizácie verejného obstarávania má rozhodne čím inšpirovať. Veď od roku 2006 vo svojej spoločnosti Otidea preškolila viac ako 10 tisíc zadávateľov a úspešne realizovala tendry presahujúce hodnotu 5 miliárd korún.

Profesijný profil

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Bola pri tom, keď na Masarykovej univerzite v Brne v roku 2010 prechádzali na elektronické verejné obstarávanie a zavádzali dynamické nákupné systémy. Dnes je Naďa Voráčová manažérkou verejného obstarávania na univerzitnom rektoráte, kde vyhľadáva nové riešenia. V posledných rokoch pracovala na doplnení DNS o zmluvy s rámcovým prvkom, ďalej na súťažiach pomocou elektronických katalógov či na zavedení interného e-shopu pre kompletnú elektronizáciu centrálnych nákupov.

Profesijný profil

Martin Mikušec

Martin Mikušec

Školiteľ systémov PROEBIZ pre Slovensko, ktorý sa po štúdiu andragogiky rozhodol preniesť získané skúsenosti do vlastnej práce. V prostredí elektronizácie nákupných procesov je ako doma. Ročne zrealizuje desiatky školení a zaškolil už stovky ľudí. Taktiež sa podieľa na organizovaní ďalších vzdelávacích akcií spoločnosti a aktívne sa podieľa aj na samotnej implementácií a vývoji systémov.

Profesijný profil

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Prostredie strojární, kde pracoval deväť rokov a kde tiež začal využívať eAukcie pri výberových konaniach, vymenil v roku 2006 za úlohu jedného z hlavných veľvyslancov projektu PROEBIZ. Jeho renomé šíri Tomáš Trenkler dlhodobo na Slovensku a od začiatku roku 2015 hlavne v zahraničí.

Profesijný profil

Jana Vítová

Jana Vítová

Symbolický návrat ku koreňom je jedným z motívov profesijnej cesty Jany Vítovej, ktorá bola v roku 1990 vôbec prvým zamestnancom firmy NAR marketing. Napriek tomu, že po dvoch rokoch odišla a začala podnikať, v roku 2007 prijala ponuku vrátiť sa späť a od tej doby úspešne rozširuje rady užívateľov softwaru PROEBIZ. Je vedúcou konzultačného tímu alebo country manažérkou pre Moravu, časť východných Čiech a Vysočinu.

Profesijný profil

Marian Gałuszka

Marian Gałuszka

Na konferencií vystúpi ako vedúci projektového tímu platformy PROEBIZ. Marian Gałuszka vedie projektový tím, školí doma i v zahraničí a podieľa sa na vývoji a testovaní systému. V materskej firme Sentinet pracuje od roku 2009. Predtým sa venoval logistike v spoločnosti Pro North Czech. Vyštudoval medzinárodný obchod na Univerzite v Krakowe vrátane študijných jazykových pobytov v USA a Kanade.

Profesijný profil

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Baví ho zavádzať eAukčný software TENDERBOX do vnútropodnikových procesov jednotlivých firiem a inštitúcií. Špecializuje sa hlavne na zefektívnenie procesov vo verejnom obstarávaní postavením jasnej štruktúry súťaží. Peter Mikuláš nastúpil do spoločnosti PROEBIZ v roku 2010 ako čerstvý absolvent. V súčasnej dobe pracuje na pozícií country manažéra.

Profesijný profil

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Pevným základom každej elektronizácie sú vždy precízne fungujúce informačné technológie. Jiří Špalek sa im venoval ako manažér technologického zázemia projektu PROEBIZ. V súčasnosti pôsobí na pozícií manažéra pre produktovú a technickú podporu. Riadi zavádzanie softwarových produktov do firiem a inštitúcií a administráciu jednotlivých výberových konaní. Na jeho vizitke nesmie chýbať ani pozícia trénera a konzultanta v oblasti elektronizácie nákupných systémov s dvadsaťročnou praxou v odbore.

Profesijný profil

Karel Stoszek

Karel Stoszek

Doťahovať náročné výberové konania do úspešných cieľov v podobe eAukcií patrí medzi hlavné poslanie Karla Stoszka, ktorý je obchodným manažérom projektu PROEBIZ pre oblasť zdravotníctva a verejnej správy v Česku. Jeho špecializácia na obe uvedené oblasti je logická a prirodzená, pretože v minulosti pracoval na manažérskej pozícií v regionálnej nemocnici, a okrem toho bol dlhú dobu členom zastupiteľstva jedného z moravských miest.

Profesijný profil

Jan Jedlička

Jan Jedlička

Sprievodca všetkými systémami PROEBIZ so záľubou prenášať čaro kolektívneho know-how za pomoci tipov a trikov z praxe pri prezentáciách. Svoje poslanie vidí v prekonávaní strachu pri zavádzaní inovácií a elektronických nástrojov do nákupných procesov v privátnom aj verejnom sektore. Baví ho imaginovať víziou úspechu a následne dohliadať na jej zhmotnenie.

Profesijný profil

Jan Cudlín

Jan Cudlín

Na jeseň roku 2017 sa stal členom moravského tímu systému PROEBIZ. V súčasnosti tu zastáva pozíciu trainera systémov PROEBIZ, kde v rámci asistenčnej podpory školí a implementuje najzložitejšie problémy elektronizácie vo firmách a inštitúciách. Sám o sebe hovorí, že vyniká vo všetkom, čoho sa dotkne, či len pomyslí a hlavne, je až prekvapivo skromný :).

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

Špecialistka, ktorá pozerá na problematiku eAukcií vo firemnom a verejnom nákupe optikou odborného administrátora a lektora. Významnú časť skúseností získala Ivana Ondruchová v spoločnosti NAR marketing, kde formou asistenčnej podpory pomáha klientom projektu PROEBIZ s najzložitejšími eAukčnými prípadmi.

Profesijný profil

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU