Prednášajúci


Miloš Olejník

Miloš Olejník

Nákupný špecialista s viac ako dvadsaťročnou praxou v nadnárodných firmách ako Ikea, innogy, Makro alebo Amazon, kde zastával strategické vedúce posty a získaval skúsenosti s nákupom v celej jeho komplexnosti. Je veľkým propagátorom elektronického nákupu a ďalších moderných nástrojov efektívneho nakupovania, rovnako ako maximálnej transparentnosti v procese výberových konaní. V súčasnosti uplatňuje svoje skúsenosti na pozícii Procurement and Operations Manager v spoločnosti ESET.

Profesijný profil

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možno trochu prekvapí, že doménou práce Zdenka Pytlíčka, ktorý si prešiel pozíciami od nákupcu až po stratéga, sú všetky nákupné činnosti, pri ktorých sa "nenakupuje". V spoločnosti GasNet sa momentálne zameriava na digitalizáciu, automatizáciu a robotizáciu nákupných procesov, implementáciu a rozvoj nákupných systémov, reporting, analýzy a nákupnú legislatívu. Príklad? V roku 2017 bol spustený prvý robotizovaný proces v nákupe a v súčasnosti viac ako 92% nákupných transakcií vykonávajú stroje bez zásahu nákupcov.

Profesijný profil

Ondrej Kuruc

Ondrej Kuruc

Svoje skúsenosti s obstarávaním začal rozvíjať na Ministerstve obrany Slovenskej republiky, kde sa venoval hlavne komerčným tovarom a informačným technológiám. V súčasnosti pôsobí na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky ako riaditeľ odboru verejného obstarávania. Úspešne realizoval predaje prebytočného majetku štátu cez elektronické aukcie, je špecialistom na Dynamické nákupné systémy a podieľal sa na tvorbe systému FLASHBONE, ktorý využil na ministerstve zdravotníctva pri nákupe dýchacích prístrojov v kritickom období okolo pandémie COVID-19 a na Správe štátnych hmotných rezerv pri nákupe OOPP. Ako lektor a školiteľ sa pravidelne zúčastňuje rôznych školení s tematikou obstarávania a je držiteľom certifikátu pre technickú prípravu a administráciu eAukcií a tenderingu.

Profesijný profil

Leona Gergelová Šteigrová

Leona Gergelová Šteigrová

Dlhodobo sa zaoberá témou zodpovedného verejného obstarávania. Leona bola riaditeľkou neziskovej organizácie Nová ekonomika, od roku 2014 pôsobí ako vedúca oddelenia verejného obstarávania na Ministerstve práce a sociálnych vecí, kde vedie i projekt „Sociálne zodpovedné verejné obstarávanie“. Potenciál verejného obstarávania vidí v strategickom obstarávaní. Predtým si vyskúšala okrem iného i predsedníctvo vo Výbore pre vzdelávanie v Rade Európskej únie.

Profesijný profil

Michal Garaj

Michal Garaj

Ponuka práce vo verejnom obstarávaní ho zastihla na ceste do Španielska, odkiaľ Michal Garaj zamieril na konkurz na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Na konkurze uspel a začal sa zaoberať námietkami v rámci revíznych postupov. Neskôr ho povolali do Rady ÚVO, kde pomáhal s rozhodovaním druhého stupňa. Po šesť a pol roku "prestúpil" do mužstva primátora Bratislavy Matúša Valla. Od tohto roku tam vedie oddelenie verejného obstarávania, do ktorého sa snaží dostať čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Profesijný profil

Miroslav Knob

Miroslav Knob

Vo verejnom obstarávaní si človek poriadne "zaprávničí", hovorí Miroslav Knob, ktorý právnické vzdelanie najskôr päť rokov rozvíjal na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže. Verejným obstarávaniam sa venoval ako analytik a neskôr ako vedúci jedného z oddelenia, ktoré sa zaoberalo ich kontrolou. Od roku 2018 pracuje vo firme OTIDEA ako administrátor verejného obstarávania, ktoré považuje za super odbor s možnosťou aktívne tvoriť a spoločne s ostatnými sa dopátrať konkrétnych výsledkov.

Profesijný profil

Jakub Váňa

Jakub Váňa

Verejnému obstarávaniu sa začal venovať už v rámci praxe pri štúdiu na právnickej fakulte a tento odbor ho okamžite oslovil, aj keď z veľkej časti vďaka skvelým kolegyniam a kolegom na krajskom úrade Juhomoravského kraja, ktorí ho toho mnoho naučili a ktorých má v súčasnosti tú česť viesť. Verejné obstarávanie vníma ako príležitosť prispieť k rozvoju priestoru, v ktorom sa denne pohybujeme, snaží sa k nemu preto pristupovať zodpovedne a so zdravým rozumom a zároveň tak, aby zadávací proces nebol len stále tým istým kolobehom formalít, ale aby sme aj v jeho rámci dokázali nájsť zaujímavé cestičky na dosiahnutie našich cieľov a priorít.

Profesijný profil

Jana Sedláková

Jana Sedláková

Zakladateľka advokátskej kancelárie SEDLAKOVA LEGAL. Dlhodobo sa venuje právu informačných technológií. Vďaka práci pre inovatívne technologické spoločnosti sa jej znalosti v odbore neustále posúvajú a drží krok s rýchlo sa meniacim svetom IT. Pod jej vedením získala SEDLAKOVA LEGAL ocenenie ako odporúčaná kancelária v Právnickej firme roka 2018 a 2019 pre kategóriu právo informačných technológií a právo duševného vlastníctva. Je inovatívnym právnikom roka 2017. Vyštudovala Právnickú fakultu Masarykovej univerzity v Brne. Je tiež zakladateľkou spoločnosti Ochrana nápadu, ktorá poskytuje plnohodnotnú právnu pomoc start-upom, spoločnosti Taxcounting, ktorá sa zaoberá daňovým poradenstvom a tiež neziskového projektu „Právo v roušce“.

Profesijný profil

Martin Smatana

Martin Smatana

Martin študoval na Oxforde a promoval v odbore zdravotnícky manažment na Imperial College, v Británií neskôr pôsobil ako analytik v štátnom zdravotníckom inštitúte. Od roku 2014 pracuje na ministerstve zdravotníctva a od roku 2016 šéfuje IZP. Martin je autorom viacerých publikácií a je členom social protection committee Európskej komisie.

Profesijný profil

Adéla Havlová

Adéla Havlová

Advokátka so špecializáciou na právo verejného sektora, hlavne verejné obstarávanie. Pôsobí v advokátskej kancelárií Havel & Partners, ktorá vlani po štvrtý krát získala titul Právnická firma roku pre oblasť verejného obstarávania a ktorá v Českej republike disponuje najväčším tímom špecializovaným pre verejný sektor (25 právnikov). Okrem advokácie pôsobí Adéla Havlová aktívne vo vedení odborných asociácií (Asociácia pre verejné obstarávanie a únia administrátorov - UNIAVEZ) a je členkou expertnej skupiny Ministerstva pre miestny rozvoj, pre legislatívu k verejnému obstarávaniu za Asociáciu pre rozvoj infraštruktúry a členkou expertného tímu MPSV k zodpovednému zadávaniu, v rámci ktorých sa venuje rozvoji best practice a inovácií vo verejnom zadávaní, vrátane otázok elektronizácie, nákupných praktík, zodpovedného zadávania, hodnotenia kvality apod. Od r. 2014 je členkou rozkladovej komisie Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže. Využíva know-how z ďalších členských štátov EÚ, najmä Nemecka, Rakúska, Holandska a samozrejme Slovenska. Pravidelne prednáša a publikuje v odborných periodikách.

Profesijný profil

Luboš Libiak

Luboš Libiak

Luboš má 20 rokov skúseností v oblasti strategického nákupu z prostredia globálnych firiem, ako v priemysle, tak v oblasti consultingu. Je vášnivým podporovateľom digitalizácie a profesionalizácie nákupu, využívania a spracovania dát pre kvalitnejšie rozhodovanie, posilnenie pozície nákupných tímov v rámci svojich spoločností a transformácie nákupu pri tvorbe hodnoty nielen v podobe úspor, ale i inovácií, zamedzenia rizík a porozumenia potrebám interných zákazníkov.

Profesijný profil

Zdeněk Mikeš

Zdeněk Mikeš

Za posledných 12 rokov poznal svet nákupu z rôznych strán od nákupcu, cez sourcing manažéra až po konzultanta nákupných riešení. Aktuálne na pozícií Head of Business Development pre nákupné riešenie v SAP pomáha zákazníkom nájsť optimálne spôsoby digitálnej transformácie v nákupe, financiách a logistike. Zdeněk zároveň pracuje na strategických projektoch spojených s novými riešeniami. V duchu “všestrannosť je kľúčom k úspechu nákupcu“ sa vo voľnom čase venuje štúdiu cudzích jazykov, včeláreniu či bojovým športom.

Profesijný profil

Blažej Kováč

Blažej Kováč

Blažej má v súčasnej chvíli na starosti predaj katalógového nákupu v spoločnosti Mercateo, ktorá je jednou z najväčších b2b e-commerce platforiem v Európe. Sám o sebe tvrdí, že je vnímavý, flexibilný človek, vždy ochotný učiť sa novým veciam, s vysokou úrovňou obratnosti zmien a dychtivý čeliť novým výzvam. Dokáže seba i druhých namotivovať energiou a nadšením k dosiahnutiu záväzných cieľov, kvality a služieb. Blažej je inovatívny človek, tímový hráč s vynikajúcimi komunikačnými schopnosťami a dobrým zmyslom pre humor.

Profesijný profil

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Nenapraviteľný optimista, ktorý verí, že na Slovensku sa dá nakupovať vtipne, zaujímavo a zároveň i hospodárne a v súlade so zákonom. So svojím tímom to Jaroslav Lexa dokázal ako riaditeľ odboru verejného obstarávania na MPSVaR SR, kde za rok ušetril viac ako 5 miliónov eur. Píše zmluvy, námietky, články, knihy a kedysi dávno i blogoval. Ako školiteľ v oblasti verejného obstarávania dokáže ľuďom vysvetliť, kde v zákone sa nachádza zdravý sedliacky rozum. Je spoluzakladateľom slovenského APUeNu. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania na ÚVO.

Profesijný profil

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

S rezervou priznáva, že s verejnými zákazkami a eAukciami žije v manželskom vzťahu. Je to skrátka svet, ktorý sa pre Alenu Ševčíkovú, vedúcu oddelenia nákupu a verejného obstarávania v Nemocnici Nové Mesto na Morave, stal veľkým koníčkom. I keď niekedy prináša radosť i horkosť zároveň, verí, že je potrebné vždy prekonávať prekážky a ísť ďalej. Napokon, ako žena, ktorá dokázala najmä na zákazkách investičného charakteru ušetriť rádovo desiatky miliónov korún, dobre vie, ako čeliť ťažkým výzvam.

Profesijný profil

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Ako skúsený matador, ktorý sa v oblasti nákupu a riadenia pohyboval v spoločnostiach Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice a Legios, tvrdí, že nákupná realita býva niekedy absurdná. Podľa Martina Wiedermana sa tak napríklad môžete pokojne súdiť i s tým, s kým celé roky robíte väčšinu svojich obchodov. Procesné riadenie, operačný manažment a nákup ako proces sú jeho životnými koníčkami, takže nie je divu, že sa o znalosti rád podelí formou publikačnej i lektorskej činnosti.

Profesijný profil

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Kde vládne chaos a chýbajú pravidlá, musí jedného dňa nastúpiť poriadok a systematickosť. Inak nie je možné sa posunúť ďalej. Svoje o tom vie Michal Kristiňák, právnik, ktorý má bohaté profesijné skúsenosti z oblasti logistiky a nákupu. V minulých rokoch stál pri rozvoji nákupných a právnych tímov energetických a gastronomických spoločností, ako je napríklad Medusa Group, kde vďaka elektronizácií a centralizácií nákupu dosiahli výrazných úspor. V súčasnosti pracuje ako Procurement Manager v spoločnosti Amazon Fulfillment Slovakia.

Profesijný profil

Hana Sušková

Hana Sušková

Referent nákupu, komoditný nákupca i vedúca nákupu. Všetkými týmito pozíciami počas svojej kariéry prešla Hana Sušková, ktorá je v súčasnosti riaditeľkou nákupu vo firme Al Invest Břidličná. Skúsenosti s vedením tímu, implementáciou nového systému, elektronizáciou procesov v nákupe a vyjednávaním s priemyselnými dodávateľmi získavala vo firmách ako Škoda Vagonka, OKD, OKK Koksárne a Tatra Defence Vehicle.

Profesijný profil

Leoš Vrzalík

Leoš Vrzalík

Predovšetkým na obalové hospodárstvo, uhlíkovú stopu a dodávky surovín pre výrobu sa na pozícií „Sustainability Procurement Lead“ zameriava Leoš Vrzalík, ktorý od tohto roka zavádza princípy udržateľnosti v centrálnom nákupe spoločnosti Asahi CE. Predtým sedemnásť rokov pracoval na manažérskych pozíciách v spoločnosti Skanska. O tom, že s princípmi udržateľnosti spojil svoj profesijný život, dobre vypovedá fakt, že bol i predsedom predstavenstva Českej rady pre šetrné budovy.

Profesijný profil

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Z pozície Head Of Global Commodity Management nadnárodného koncernu Siemens Energy zaštiťuje strategický vývoj a implementáciu procesov zaisťovania zdrojov napríklad pre výrobné závody priemyselných parných turbín, priemyselných generátorov a plynových motorov po celom svete. Je rešpektovaným odborníkom pre oblasť centralizácie nákupu a riadenia projektov v oblasti zavádzania nových nákupných nástrojov a postupov. Predtým svoje skúsenosti čerpal napríklad i v nákupných tímoch energetickej skupiny RWE.

Profesijný profil

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Bezpečne sa s ním môžete stretnúť všade tam, kde ide o aktívnu podporu a prehlbovanie znalostí v oblasti verejného obstarávania, elektronizácie a využívania eAukcií pri hodnotení dodávateľských ponúk. Jan Zahálka je právnym expertom so špecializáciou na zdravotníctvo, predovšetkým na agendu úhrad a problematiku zdravotníckych prostriedkov. V rámci poskytovania poradenstva zákonodarcom navrhol a presadil „užívateľskú novelizáciu“ zákona o verejnom obstarávaní.

Profesijný profil

Karel Voborský

Karel Voborský

Jedným z rečníkov, ktorí budú na eBF hovoriť na tému „New Procurement“, bude i Karel Voborský. Je to skúsený odborník, ktorý pôsobí v spoločnosti Asahi Breweries Europe Group ako vedúci oddelenia nákupu priameho materiálu a zaisťovania zdrojov pre jedenásť európskych pivovarov. Vo svojej praxi sa zameriava na výsledky, snaží sa o zmenu, zlepšovanie a disciplínu s cieľom zvýšiť konkurenčnú výhodu. Multikultúrne a medzinárodné prostredie pozná tiež zo spoločnosti Mars, Molson Coors alebo Sanofi.

Profesijný profil

Daša Paláková

Daša Paláková

Riaditeľka odboru verejného obstarávania na slovenskom Ministerstve kultúry s obľubou hovorí, že ak by ste zapichli špendlík všade, kde pracoviská jej zamestnávateľa potrebujú nakupovať komodity, vznikol by ježko v tvare Slovenskej republiky. Z toho vyplýva, že odborné znalosti Dáši Palákovej musia byť poriadne husté. A naozaj, že sú. V odbore verejného obstarávania sa pohybuje od roku 2006 a okrem iného sa podieľala na úspešnom zavedení projektu Elektronického kontraktačného systému.

Profesijný profil

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Tom vedie nákupný tím v pivovarníckej skupine Asahi, ktorého cieľom je trvalé prispenie k strategickému rozvoju Asahi Europe & International z hľadiska úspor, inovácií, risk manažmentu či environmentálnej udržateľnosti a to vďaka pokročilému category manažmentu, úzkeho vzťahu s dodávateľmi či internými zákazníkmi.

Profesijný profil

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový špecialista, konzultant a vedúci projektu PROEBIZ, ktorý svoje skúsenosti prezentuje na konferenciách v Česku, na Slovensku a v Poľsku. V deväťdesiatych rokoch Milan Kaplan založil firmu NAR špecializujúcu sa na marketingové procesy v priemyselných podnikoch. Následne začala vyvíjať a presadzovať v praxi e-bizové technológie, ako je výber dodávateľov formou eAukcie a elektronizácie nákupných procesov. Projekt, ktorý dostal názov PROEBIZ, je v súčasnosti najrozšírenejším eAukčným prostredím a zdrojom know-how v celé strednej Európe.

Profesijný profil

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Približne posledných dvadsať rokov riadi úsek logistiky energetickej spoločnosti ZSE a.s., takže spoľahlivo pozná všetky cesty smerujúce od dodávateľov na správne miesto vo firme. Zodpovedne a kreatívne vedie strategický nákup, operatívny nákup a skladovú službu s dopravou. Vďaka svojej špecializácii je v koncerne E.ON členom „Corporate supply Chain“ a „Grid BAP“. Presadzuje maximálnu elektronizáciu, transparentnosť celého nákupného procesu a tvorbu kvalifikačných systémov pre dodávateľov.

Profesijný profil

Peter Majtán

Peter Majtán

Ako veľký zástanca moderného nákupu s dôrazom na ľudský prístup a analytické myslenie bude prednášať Peter Majtán, ktorého motiváciou je byť skrátka lepší. Krédo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolvent bratislavskej Ekonomickej univerzity začal svoju kariéru v spoločnosti Slovnaft, kde si postupne prešiel oblasťami nákupu služieb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálne pôsobí na pozícií Senior Category Manager pre celú skupinu MOL v segmentu MRO Material & Equipment.

Profesijný profil

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tom, že svoje o vedení nákupov, consultingu a sourcingu vedia tiež v susednom Poľsku, nepochybne presvedčí Mateusz Borowiecki. Odborník s naozaj širokým záberom, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti s medzinárodnými projektmi, a to vrátane IT projektov, ako sú zavádzanie nákupných systémov rôznych výrobcov. Pravidelne prednáša na nákupných konferenciách, publikuje o korporátnych nákupoch a pôsobí tiež ako lektor postgraduálnych štúdií na ALK vo Varšave a na VSB vo Vratislavi.

Profesijný profil

Jozef Kubinec

Jozef Kubinec

Verejné obstarávanie ho zaujalo už ako študenta. Na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci sa Jozef Kubinec zaoberal jeho teoretickými základmi a v rámci diplomovej práce riešil problematiku jeho zásad a princípov. Po krátkom pôsobení v advokácií pracoval v rokoch 2012 až 2015 ako špecialista v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, kde mal možnosť viesť tím strategického nákupu a verejného obstarávania. Od roku 2017 pôsobí na Ministerstve vnútra SR.

Profesijný profil

Ľubomír Kubička

Ľubomír Kubička

Absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Po desiatich rokoch v oblasti obchodného a občianskeho práva sa presťahoval do dramatického prostredia verejného obstarávania a zaoberá sa verejnému obstarávaniu. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ odboru verejného obstarávania sekcie ekonomiky na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. Vo svojom voľnom čase, ktorý mu ešte ostáva, bojuje s nezmyslami okolo nás.

Profesijný profil

Martin Daniš

Martin Daniš

Vo verejnom obstarávaní pôsobí viac ako 10 rokov, pričom si prešiel akademickým prostredím a súkromným sektorom, aby zakotvil vo verejnej správe, na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. Tu ako vedúci oddelenia veřejného obstarávania doslova od nuly nastavil procesy spojené s verejným obstarávaním a plne ich zelektronizoval. V súčasnosti sa na úrade okrem verejného obstarávania venuje aj investičnému procesu z pozície riaditeľa odboru verejného obstarávania a investícií.

Profesijný profil

Martin Dufala

Martin Dufala

Absolvent Univerzity Komenského v Bratislave, Právnickej fakulty. Verejnému obstarávaniu sa venuje od roku 2013, začal na „eurofondových“ zákazkách pre prijímateľov NFP (nenávratný finančný príspevok). Od roku 2019 pôsobí na Oddelení centrálneho obstarávania zákaziek Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je najväčšou univerzitou v SR, ostatný rok a pol ako vedúci oddelenia. Vo voľnom čase rád bicykluje a vyhlasuje zákazky v DNS.

Profesijný profil

Lydie Zbuzková

Lydie Zbuzková

Lydie vyštudovala VŠE v Prahe a po absolvovaní získavala pracovné skúsenosti v rôznych odboroch, v oblasti verejného obstarávania sa pohybuje od roku 2010. Špecializuje sa na oblasť stavebných verejných zákaziek a zodpovedného verejného obstarávania. Vo svojom profesijnom živote opakovane pôsobila na rôznych pozíciách v zdravotníckych zariadeniach a na Ministerstve zdravotníctva. V súčasnosti sa vo Fakultnej nemocnici na Bulovke zaoberá zavádzaním systému flexibilného tendrovania potravín, zdravotníckych prostriedkov, materiálov a liečiv.

Profesijný profil

Filip Saska

Filip Saska

Filip vyštudoval inžiniersky odbor Informačné Systémy a Technológie, a to na VŠE v Prahe. Po štúdiách pracoval ako Integrační Architekt v Českej Poisťovni, Buyer Integrator v SAP Ariba a ďalej ako Integračný Architekt pre konzultačnú spoločnosť. Momentálne pôsobí ako manažér v spoločnosti Deloitte Advisory pre Strednú Európu, kde je súčasťou tímu Supply Chain & Network Operations Procurement Technology. Jeho misiou je umožnenie digitálnej transformácie nákupných procesov skrze integráciu zapojených systémov. V rámci svojej úlohy vedie Filip integráciu nákupných riešení spravidla pre medzinárodné firmy, aktívne predovšetkým vo farmaceutickom, IT, logistickom a ropnom priemysle. Voľný čas trávi rád športovaním, napríklad gymnastikou či cestovaním.

Profesijný profil

Martin Repko

Martin Repko

Martin vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Pracovné skúsenosti zbieral ako obchodný a projektový manažér v stavebníctve a energetike. Od roku 2014 pôsobí v spoločnosti NAFTA, kde zastáva funkciu senior špecialistu nákupu.

Profesijný profil

Martin Kapler

Martin Kapler

V oblasti nákupu pôsobí od roku 2008. Pracoval pre spoločnosti, akými sú Eiffage Polska Budownictwo SA, Eiffage Construction ČR, ArcelorMittal Ostrava & ArcelorMittal Polska. V súčasnej dobe je manažérom nákupu materiálu a služieb v spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko, vrátane dcérskych spoločností HOOP Polska či UGO. Vo všetkých predchádzajúcich zamestnaniach bolo zavedenie e-aukcií a e-dopytov jedným zo základných krokov k zvýšeniu efektivity nákupu a zároveň k zvýšeniu transparentnosti. Najväčšou výzvou pre neho bola a stále je implementácia elektronických nástrojov v oblasti nákupu stavebných prác a technológií.

Profesijný profil

Mojmír Florian

Mojmír Florian

Riaditeľ Odboru verejného obstarávania II na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže. Po absolvovaní Právnickej fakulty Univerzity Karlovej pracoval takmer desať rokov na Úrade mestskej časti Praha 2, kde sa okrem iného venoval verejnému obstarávaniu; v roku 2012 prešiel na druhú stranu pomyselnej barikády a od tej doby na postupy zadávateľov dohliada. Podieľal sa na formulácií trinástej časti aktuálne účinného zákona o verejnom obstarávaní, upravujúcej ochranu dodávateľa, t.j. námietky a dozor nad dodržovaním zákona zo strany Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže. Verejné obstarávanie sa podľa jeho presvedčenia okrem nepopierateľnej zložitosti vyznačuje i dynamikou a rôznorodosťou riešených problémov, ktoré vyžadujú komplexný prístup k ich riešeniu. K zákazkovým témam pravidelne prednáša a publikuje. Je i členom expertnej skupiny Ministerstva pre miestny rozvoj k zákonu o verejnom obstarávaní.

Profesijný profil

Michaela Šrámová

Michaela Šrámová

Michaela pôsobí ako manažérka v spoločnosti Deloitte Advisory, kde sa zaoberá predovšetkým digitalizáciou nákupu a tiež vedie Coupa practice pre Strednú Európu. Jej misiou je transformácia nákupných procesov a tímov, pričom ale neopomína ľudský faktor. Michaela v rámci svojej úlohy implementovala rôzne nákupné cloudové riešenia, predovšetkým pre globálne firmy pôsobiace vo farmaceutickom, spracovateľskom priemysle a tiež v doprave. Voľný čas trávi rada na tanečnom parkete, či cestovaním.

Profesijný profil

Izabela Holubkovič

Izabela Holubkovič

S právom verejného obstarávania sa Izabela Holubkovič stretla už v priebehu vysokoškolského štúdia, a to v rámci svojho pôsobenia v renomovanej advokátskej kancelárií. Predovšetkým vďaka skúseným kolegom záujem o túto oblasť pretrval taktiež po štúdiu v priebehu nasledujúcej profesijnej praxe. Praktické skúsenosti následne Izabela získavala na strane zadávateľov, administrátorov a najmä dodávateľov. Už niekoľko rokov sa Izabela venuje stavebnému zmluvnému právu a vo verejnom obstarávaní zastupuje záujmy generálneho dodávateľa stavieb.

Profesijný profil

Pavel Čech

Pavel Čech

Píše zmluvy o vývoji softvéru, ale tiež servisné, licenčné alebo distribučné zmluvy a fundovane poradí i s ostatnými záležitosťami súvisiacimi s technológiami a právom. Pavel Čech je právnikom v advokátskej kancelárii SEDLAKOVA LEGAL, kde sa spoločne s kolegami špecializujú predovšetkým na softvérové a IT právo či na ochranu duševného vlastníctva. Je tiež zakladajúcim členom hnutia Brno Legal Hackers, ktoré prichádza s kreatívnymi riešeniami problémov práve na poli práva a technológií.

Profesijný profil

Vítězslava Fričová

Vítězslava Fričová

Viac o konkrétnych dopadoch najrôznejších rozhodnutí významných inštitúcií nám na eBF povie právnička z Európskej komisie, Vítězslava Fričová, ktorá pozná problematiku európskej legislatívy aj z pozície senátneho právnika alebo vedúcej bruselskej kancelárie Akadémie európskeho práva (ERA). Predtým pracovala aj pre Úrad na ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS), kde vykonávala dohľad nad dodržiavaním zákona o verejnom obstarávaní a následne viedla metodické oddelenie.

Profesijný profil

Támas Décsi

Támas Décsi

O skúsenosti so SAP SRM, SAP ERP, E-sourcingom, tímovou prácou, projektovým riadením, koordináciou dodávateľského reťazca a zákazníckym servisom sa s nami na eBF podelí Tamás Décsi, Category Manager skupiny MOL Group. Ako sám priznáva, profesijne sa zlepšiť a stať sa otvorenejším človekom mu v predchádzajúcich rokoch pomohlo niekoľko odborných školení. Okrem toho je veľkým športovým fanúšikom, avšak voľný čas rád trávi nielen aktívne, ale napríklad i čítaním dobrých kníh.

Profesijný profil

Tamás Gyombér

Tamás Gyombér

Z prostredia nadnárodných firiem prichádza aj náš ďalší hosť a spíker, Tamás Gyömbér, ktorý je riaditeľom nákupu v skupine MOL Group, kde tiež predtým zastával pozície vedúceho zákazníckeho servisu a nepriameho nákupu či globálneho nákupcu. Zaoberal sa tiež správou a manažmentom kategórií, napríklad v maloobchodnom nákupe. Ako manažér a analytik pracoval i pre koncern Schneider Electric a predtým tiež pre Národnú daňovú a colnú správu v Budapešti.

Profesijný profil

Láda Hajnalka

Láda Hajnalka

Svoju profesijnú kariéru začala v nákupnom tíme spoločnosti MOL v roku 2009. Zbierala skúsenosti v oblasti transakčného nákupu, strategického sourcingu a category manažmentu, projektového nákupu a lean manažmentu. Momentálne pracuje na pozícii Senior Category Manager v spoločnosti MOL Group Downstream Procurement. Voľný čas rada trávi v prírode, najmä na horách, rada behá, bicykluje a číta knihy. Jej životné motto znie: Majte trpezlivosť a nezabudnite sa usmievať!

Profesijný profil

Martin Jakubek

Martin Jakubek

Je vedúcim oddelenia vzdelávania Inštitútu verejného obstarávania na Úrade verejného obstarávania (ÚVO) Slovenskej republiky. Martin Jakubek sa spoločne so svojimi kolegami venuje aktivitám, ktoré približujú širšej verejnosti zaujímavé rozhodnutia, metodické usmernenia alebo rozhodnutia Súdneho dvora EÚ. Prepájaním teórie s praxou vytvárajú podmienky pre prípadné legislatívne zmeny, ako i pre celkovú profesionalizáciu verejného obstarávania.

Profesijný profil

Michal Kolesár

Michal Kolesár

Obrat je márnivosť, zisk je rozum, ale hotovosť je realita. Tvrdí Michal Kolesár, s ktorým na eBF otvoríme napríklad tému cenových fixácií prostredníctvom hedgingu. V skupine Asahi Europe & International zastáva pozíciu Group Treasury managera, ktorý si je vedomý, že poriadne riadenie a zvládanie rizík je podstatou prežitia a rastu každého podniku. Predtým pôsobil v poradenskej firme PwC, pivovarskej skupine Molson Coors či v ING Bank.

Profesijný profil

Jakub Kula

Jakub Kula

Problematiku štandardizácie v príprave projektov z oblasti stavebníctva nám na eBF priblíži Jakub Kula, s ktorým prejdeme celým procesom od výberu architekta až po realizáciu fit-out kancelárskych priestorov. Viac ako päť rokov totiž pracuje ako prevádzkový projektový manažér spoločnosti ESET, takže dobre vie, že stávka na metodiku a postupy, ktoré sa v jednotlivých projektoch opakujú, sa jednoznačne oplatí. Vychádzať pritom môže aj z predchádzajúcich skúseností komoditného či strategického nákupcu.

Profesijný profil

Sara Kurleto

Sara Kurleto

Hovorí o sebe, že je zvedavou a oddanou profesionálkou na firemný nákup s globálnym myslením. V posledných troch rokoch má v spoločnosti Amazon ako nákupná špecialistka na starosť priame aj nepriame zadávanie zákaziek. V uplynulých troch rokoch pôsobí v nákupe a posledné dva roky bola zodpovedná za nepriame zadávanie zákaziek v spoločnosti Amazon, novo teraz pôsobí na pozícii nákupného špecialistu. Je tiež aktívnou členkou medzinárodného profesijného združenia CIPS Procurement s certifikáciou na úrovni „4 Diploma in Procurement and Supply“. Jej najväčším cieľom pre budúce roky je zamerať sa na projektový a personálny manažment.

Profesijný profil

Mariann Kurucz

Mariann Kurucz

Viac ako desať rokov sa pohybuje v prostredí ropného priemyslu, kde získala množstvo praktických skúseností z oblastí sourcingu a vyjednávania výberových konaní alebo riadenia vzťahov s dodávateľmi. Mariann Kurucz má momentálne v nadnárodnej skupine MOL Group na starosť vedenie nákupu Digital Strategy & Delivery Mol Group. Predtým sa venovala aj práci nákupcu, pôsobila tiež na pozícii team leadera nákupu a to i na globálnej úrovni. Budovanie strategických vzťahov s dodávateľmi si vyskúšala aj vďaka pozícii Category manažérky.

Profesijný profil

Michal Lehar

Michal Lehar

Bezmála 20 rokov skúseností v oblasti nákupu rôznych medzinárodných spoločností s jasnými cieľmi optimalizácie nákupných činností má za sebou Michal Lehar. Jeho kariéra zahŕňa aj pracovnú misiu v oblasti predaja FMCG s cieľom porozumieť celému dodávateľskému reťazcu od zákazníkov po výrobu a späť. Počas posledných rokov, kedy pôsobí ako vedúci nákupu Plzeňského Prazdroja pre Česko, Slovensko, Nemecko a Rakúsko, sa viac venuje leadershipu a snaží sa pomáhať v rozvoji ostatným.

Profesijný profil

Kamil Lipski

Kamil Lipski

Pokiaľ sa mám zaoberať nejakou prácou, stojí za to ju robiť dobre, hovorí Kamil Lipski, ktorého môžeme smelo označiť za energického špecialistu so skúsenosťami z oblasti projektového riadenia, nákupu a logistiky. Zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch prešiel rôznymi pozíciami vo firmách, ako sú DB Schenker, Unilever alebo Orlen, pred dvoma rokmi sa vrátil do poľského Amazonu, kde je vedúcim tímu nákupných analytikov.

Profesijný profil

Daniela Mayerová

Daniela Mayerová

Po absolvovaní Právnickej fakulty Masarykovej univerzity pracovala najskôr vo finančnom sektore, najmä ako právnik pobočiek rôznych bánk. Od roku 2014 pracuje pre Národný pamiatkový ústav, kde napríklad viedla oddelenie nehnuteľného kultúrneho majetku, takže má skúsenosti so správou nehnuteľných vecí či s organizovaním výberových konaní. Od júla roku 2018 je námestníčkou riaditeľa Územnej pamiatkovej správy v Kroměříži.

Profesijný profil

Michala Plachká

Michala Plachká

K téme kreativita a zákon sa budú vyjadrovať hlavne právnici a my sme radi, že medzi nimi bude aj Michala Plachká, zakladateľka advokátskej kancelárie PURE Legal a podpredsedníčka predstavenstva Českej advokátskej komory. Verí, že najlepšie právne služby dokáže klientom poskytnúť len vtedy, keď spozná ich filozofiu, ciele, výrobky či interné postupy. O jej záujme najmä o obchodné právo svedčí aj získanie titulu LL.M. s certifikátom odbornosti na Berkeley School of Law v Kalifornii.

Profesijný profil

Agata Szymczak

Agata Szymczak

Predovšetkým zadávaniu zákaziek sa v globálnej spoločnosti Amazon venuje Agata Szymczak, ktorú by sme v skratke mohli označiť ako špecialistku Procurementu. Spoločne s ďalšími kolegami z Amazonu bude na eBF prezentovať okrem iného základné biznisové princípy, ktoré sú prenositeľné do každého odboru. Jedná sa o posadnutosť zákazníkom, vášeň pre inovácie, záväzok k prevádzkovej dokonalosti a dlhodobé myslenie.

Profesijný profil

Václav Šlapka

Václav Šlapka

S pýchou českého priemyslu, automobilkou Škoda Auto, je spojená profesijná dráha Václava Šlapku, ktorý v nej pôsobí na pozícii koordinátora dátových analýz a procesného centra. Predtým zbieral skúsenosti ako nákupný špecialista so zameraním napríklad na vyhľadávanie nových dodávateľov v nízkonákladových krajinách alebo ako asistent vedúceho všeobecného nákupu. V Škodovke absolvoval aj vysokoškolské štúdium podnikovej ekonomiky, globálneho podnikania a finančného riadenia.

Profesijný profil

Jan Šťastný

Jan Šťastný

Jan vedie tím SAP Information Management v Českej Republike a je zároveň zástupcom vedúceho SAP Ariba organizácie pre Európu a Blízky východ v rámci Deloitte. V posledných šiestich rokoch riadil projekty nasadzovania produktov SAP Ariba pre najrôznejších klientov po celej Európe a na Blízkom východe. Jeho skúsenosti nezahŕňajú iba funkčné aspekty produktov SAP Ariba, ale aj prípravu architektúry riešenia a integráciu produktového portfólia SAP Ariba. Vďaka komplexným znalostiam SAP Ariba portfólia sa Jan momentálne zameriava predovšetkým na validáciu a prípravu obchodných prípadov, alebo zabezpečenie kvality pri projektoch implementujúcich SAP Ariba. Jan získal skúsenosti so systémami a procesmi SAP ako dátový analytik pri vytváraní dátovo analytických nástrojov pre interný audit procesov nákupu a predaja u najrôznejších klientov prevažne z výrobného odvetvia. Je držiteľom magisterského titulu v odbore Informačný manažment a bakalárskeho titulu v odbore Management.

Profesijný profil

Viktor Třebický

Viktor Třebický

Do udržateľnosti sa zamiloval už pred mnohými rokmi a stále verí, že je to jeho pravá životná láska. Viktor Třebický okrem toho vyznáva osobnú slobodu a otvorenosť, s ktorou vystúpi aj na tohtoročnom eBF, a to v úlohe experta na meranie (nielen) uhlíkovej stopy. V neziskovej organizácii CI2 a konzultačnej spoločnosti CI3, s.r.o., ktoré spoluzakladal, sa v spolupráci s firemným i verejným sektorom zaoberá tiež indikátormi udržateľného rozvoja či adaptáciou miest na zmeny klímy.

Profesijný profil

Tomáš Šturala

Tomáš Šturala

Riaditeľ spoločnosti OPTIMAL Consulting s.r.o., ktorý sa administrácií verejného obstarávania a dotáciám venuje už desiatym rokom. Posledné štyri roky je tiež starostom obce Podmolí, takže sa dokáže vžiť do práce a potrieb starostov i obecných zastupiteľov, ktorým pomáha nájsť vždy najvhodnejšie riešenie. Ročne administruje zákazky za viac ako 500 miliónov korún, vďaka čomu neustále získava cenné skúsenosti pre každodennú prax. Ako tvorivý človek rád prináša jednoduché a originálne nápady, ktoré posúvajú ďalej klientov i celú firmu.

Profesijný profil

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

S novinkami z bratského Slovenska, s ktorým si jazykovo i filozoficky veľmi dobre rozumieme, príde do Ostravy Branislav Šarmír. V priebehu svojej profesijnej kariéry pôsobil od roku 1996 vo veľkých spoločnostiach ako EuroTel, UPC, VÚB a IBM Slovensko. Riadiace pozície v oblasti marketingu, obchodu a služieb zákazníkom však vymenil za verejné obstarávanie a nákup, ktoré sú jeho súčasným „džobom“ v spoločnosti obstaráme, s.r.o.

Profesijný profil

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladateľkou konzultačnej spoločnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizácie nákupov. Vo svojej profesijnej praxi sa venuje najmä poradenskej a konzultačnej činnosti pre dodávateľov a verejných obstarávateľov. Okrem toho sa spolupodieľa na tvorbe legislatívy a aplikačnej praxe vo verejnom obstarávaní. Taktiež spolupracuje s neziskovými organizáciami ako je Transparency International Slovensko, Nadácia Zastavme korupciu alebo slovensko.digital. Má vášeň pre verejné obstarávanie, preto v tejto oblasti s nadšením lektoruje, prednáša na medzinárodných konferenciách a streamuje na youtube kanáli. Je členkou Procurement Board-u, kolektívu inšpiratívnych nákupcov a obstarávačov.

Profesijný profil

Jiří Šimon

Jiří Šimon

Aktuálne zastáva pozíciu vedúceho Oddelenia verejného obstarávania na Technickej správe komunikácií hl. m. Prahy. Je vyštudovaný právnik so špecializáciou na verejné obstarávanie s praxou v legislatíve a metodike na ministerstve pre miestny rozvoj, kde riešil centrálne zadávanie, ICT zákazky a na ministerstve poľnohospodárstva, kde mal na starosti stavebné zákazky, technológie, rámcové dohody, DNS. Je nadšeným lektorom v oblasti verejného obstarávania. Je iniciátorom predbežných trhových konzultácií, propagátorom zodpovedného zadávania, inšpiroval sa niekoľkými pracovnými návštevami Veľkej Británie, absolvoval kurz Public Procurement Excellence. Bol členom niekoľkých vládnych pracovných skupín k verejnému obstarávaniu. Je nadšeným inovátorom.

Profesijný profil

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Svojmu poslaniu, ktoré spočíva v mimoriadne aktívnej podpore zmien nákupného chovania zadávateľov, ako i v zjednodušení a zrýchlení nákupných procesov, sa Kateřina Koláčková venuje 24 hodín denne a 7 dní v týždni. V oblasti elektronizácie verejného obstarávania má rozhodne čím inšpirovať. Veď od roku 2006 vo svojej spoločnosti Otidea preškolila viac ako 10 tisíc zadávateľov a úspešne realizovala tendry presahujúce hodnotu 5 miliárd korún.

Profesijný profil

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Bola pri tom, keď na Masarykovej univerzite v Brne v roku 2010 prechádzali na elektronické verejné obstarávanie a zavádzali dynamické nákupné systémy. Dnes je Naďa Voráčová manažérkou verejného obstarávania na univerzitnom rektoráte, kde vyhľadáva nové riešenia. V posledných rokoch pracovala na doplnení DNS o zmluvy s rámcovým prvkom, ďalej na súťažiach pomocou elektronických katalógov či na zavedení interného e-shopu pre kompletnú elektronizáciu centrálnych nákupov.

Profesijný profil

Martin Mikušec

Martin Mikušec

Školiteľ systémov PROEBIZ pre Slovensko, ktorý sa po štúdiu andragogiky rozhodol preniesť získané skúsenosti do vlastnej práce. V prostredí elektronizácie nákupných procesov je ako doma. Ročne zrealizuje desiatky školení a zaškolil už stovky ľudí. Taktiež sa podieľa na organizovaní ďalších vzdelávacích akcií spoločnosti a aktívne sa podieľa aj na samotnej implementácií a vývoji systémov.

Profesijný profil

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Prostredie strojární, kde pracoval deväť rokov a kde tiež začal využívať eAukcie pri výberových konaniach, vymenil v roku 2006 za úlohu jedného z hlavných veľvyslancov projektu PROEBIZ. Jeho renomé šíri Tomáš Trenkler dlhodobo na Slovensku a od začiatku roku 2015 hlavne v zahraničí.

Profesijný profil

Jana Vítová

Jana Vítová

Symbolický návrat ku koreňom je jedným z motívov profesijnej cesty Jany Vítovej, ktorá bola v roku 1990 vôbec prvým zamestnancom firmy NAR marketing. Napriek tomu, že po dvoch rokoch odišla a začala podnikať, v roku 2007 prijala ponuku vrátiť sa späť a od tej doby úspešne rozširuje rady užívateľov softwaru PROEBIZ. Je vedúcou konzultačného tímu alebo country manažérkou pre Moravu, časť východných Čiech a Vysočinu.

Profesijný profil

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Baví ho zavádzať eAukčný software TENDERBOX do vnútropodnikových procesov jednotlivých firiem a inštitúcií. Špecializuje sa hlavne na zefektívnenie procesov vo verejnom obstarávaní postavením jasnej štruktúry súťaží. Peter Mikuláš nastúpil do spoločnosti PROEBIZ v roku 2010 ako čerstvý absolvent. V súčasnej dobe pracuje na pozícií country manažéra.

Profesijný profil

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Pevným základom každej elektronizácie sú vždy precízne fungujúce informačné technológie. Jiří Špalek sa im venoval ako manažér technologického zázemia projektu PROEBIZ. V súčasnosti pôsobí na pozícií manažéra pre produktovú a technickú podporu. Riadi zavádzanie softwarových produktov do firiem a inštitúcií a administráciu jednotlivých výberových konaní. Na jeho vizitke nesmie chýbať ani pozícia trénera a konzultanta v oblasti elektronizácie nákupných systémov s dvadsaťročnou praxou v odbore.

Profesijný profil

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Legendárny tréner rozsiahlej eAukčnej platformy PROEBIZ bol pri počiatkoch elektronizácie nákupných negociačných procesov. Z pozície špecialistu na dynamické porovnávanie ponúk riešil v posledných 15 rokoch tisíce eAukcií z hľadiska stratégií nastavenia, priebehu a vyhodnotenia aj tých najzložitejších prípadov. Na ďalšie tisíce by sa dali počítať hodiny venované odovzdávaniu svojich skúseností formou vzdelávania. Niet divu, že vymyslel i vlastný typ elektronickej aukcie, ktorá nesie jeho meno.

Profesijný profil

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU