Novinky


Jarek na hrad

18AUG

Jarek na hrad

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, ktorý je všeobecne vnímaný ako rešpektovaná autorita verejného obstarávania, kandidoval do rady Úradu pre verejné obstarávanie. Jarek venuje mnoho času vzdelávaniu, rozboru európskych rozsudkov a udržuje sa na tepu všetkých trendov VO, ktoré sám v mnohých prípadoch tiež rozvíja a zlepšuje. Bojuje za transparentnosť a zároveň efektívnosť a logiku v obstarávaní. Držme si palce! Na festivale eBF bude Jarek zdieľať svoje skúsenosti s Dašou Palákovou s Dynamickým nákupným systémom a rámcovými dohodami a ukáže s Mariom Biňasom revolučný návod na to, ako možno aplikovať metódy z praxe firemného nákupu i do VO, a to na príklade investičných zákaziek.


Tango s interným klientom

10AUG

Tango s interným klientom

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Vzťah s interným klientom je mnohokrát veľmi komplikovaný. Prirovnajme ho napríklad k argentínskemu tangu - skúsený nákupca musí poznať všetky zložité tanečné figúry, kroky a otočky, aby z tohto spletitého vzťahu odtancoval so vzpriamenou hlavou. O tom, ako elegantne riešiť vzťahy s interným klientom a o svojej dlhoročnej skúsenosti z oblasti riadenia nákupu a dodávateľského reťazca sa príde podeliť Monika Weiss, šéfka nákupu spoločnosti British American Tobacco pre centrálnu Európu.


Výzvy a vízie Európskej komisie

08AUG

Výzvy a vízie Európskej komisie

08. 08. 2017 13:32 Jan Šlachta

V programovom bloku „Dnešok a budúcnosť eProcurementu v EÚ“ budú o súčasných trendoch eProcurementu diskutovať poprední zástupcovia verejného obstarávania z krajín, ktoré udávajú zásadný smer v oblasti elektronizácie v Európe spoločne s Ivom Locatellim, ktorý je vedúcim tímu v jednotke inovácií a eProcurementu EC pre interný trh, priemysel, malé a stredné podniky. Ivo Locatelli v programe zastúpi Nikitu Stampa, ktorý sa z pracovných dôvodov musel z účasti ospravedlniť.


Umenie vyjednávať

02AUG

Umenie vyjednávať

02. 08. 2017 15:50 Jan Šlachta

Špičky vo svojom odbore - páni Angus McIntosh a Miloš Olejník majú jednu spoločnú obdivuhodnú schopnosť, a síce pretaviť svoje hlboké negociačné znalosti v strhujúcu prednášku. A taktiež majú mnohoročné skúsenosti s nákupom vo veľkých nadnárodných spoločnostiach. Nedávno sa Angus, čoby prednášajúci na konferencii, stretol s názorom z publika, že vyjednávanie sa v dnešnom svete riadi a bude riadiť čoraz viac automaticky. Prednáška bude o tom, ako je v dnešnom svete moderného nákupu dôležitá strategická schopnosť nákupcu vedieť vyjednávať a predstaví nám rôzne druhy vyjednávacích rolí v novom svete eProcurementu.


Umenie špecifikovať

31JUL

Umenie špecifikovať

31. 07. 2017 13:39 Jan Šlachta

Nakupujete naozaj to, čo chcete kúpiť? Postavte vedľa seba, na prvý pohľad, dva úplne rovnaké pomaranče a vyberte ten, ktorý má viac šťavnatej dužiny a tým pádom aj menej odpadu. Nie je to úplne jednoduché, ale ide to. O umení špecifikácie obtiažnych komodít príde porozprávať Michal Kristiňák, majster špecifikácie komodít, ktoré sa zdanlivo nedajú porovnať.


Inšpirujúci Peter Kraljič

28JUL

Inšpirujúci Peter Kraljič

28. 07. 2017 15:32 Jan Šlachta

Prítomnosť osobnosti Petera Kraljiča na tohtoročnom festivale eBF nás inšpirovala k vytvoreniu celého programového bloku, ktorý povedie Honza Vašek. Na konkrétnych príkladoch z praxe sa budú demonštrovať rôzne stratégie pre jednotlivé kvadranty matice.


Ostravský Bolt Malcolm

28JUL

Ostravský Bolt Malcolm

28. 07. 2017 15:29 Jan Šlachta

Bežíme s dobou a po minuloročných kladných ohlasoch na Malcolmové ranné behy sme sa ich i v tomto roku rozhodli zopakovať. Ráno sa vstáva pravou nohou, na obe sa potom obujú bežecké tenisky a vybieha sa na Malcolmom osvedčené bežecké trasy. Skúste to tiež. Je dokázané, že s okysličeným mozgom to lepšie myslí.


Vernisáž SPOLU už tretíkrát

28JUL

Vernisáž SPOLU už tretíkrát

28. 07. 2017 15:25 Jan Šlachta

Toto neoficiálne otvorenie celého nášho nákupného festivalu nás jednoducho baví! Už roky si všímame, koľko je okolo nás ľudí so zmyslom pre krásu. Výstavou SPOLU chceme tieto kreatívne a umelecké duše z nákupu a verejného obstarávania spájať. Vernisáž výstavy SPOLU sa uskutoční v utorok 7.11. o 19 hod., v predvečer konania konferencie.


Helsinská eKatalógová inšpirácia

28JUL

Helsinská eKatalógová inšpirácia

28. 07. 2017 15:21 Jan Šlachta

eKatalógy sú jednoznačne trendom súčasného sveta eProcurementu, a keby sme mali vymenovať národy, ktoré sú súčasnými eKatalógovými lídrami pre oblasť verejnej sféry, sú to Taliani a Fíni. A práve z fínskeho hlavného mesta príde eKatalógy, určené inštitúciám, ale môžu byť vhodnou inšpiráciou i pre firmy, predstaviť Timo Ratanen, človek, ktorý má nemalé skúsenosti z oblasti eProcurementu na medzinárodnej úrovni.


Programový line-up

28JUL

Programový line-up

28. 07. 2017 15:17 Jan Šlachta

Ďakujeme za váš obrovský záujem, priazeň a dôveru v dramaturgiu nákupného festivalu eBF. Takmer tretina lístkov už je preč, a to bez zverejnenia programového line-upu, na ktorom v súčasnej chvíli pracujeme. Môžeme sľúbiť jediné – bude vás to zaujímať a baviť! Veľké mená z oblasti nákupu a elektronizácie VO - programový line-up už čoskoro.


Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU