Novinky


Autenticita šesté scény

10SEP

Autenticita šesté scény

10. 09. 2018 14:59 Jan Šlachta

Máme velkou radost, že jednu z novinek letošního eBF, Šestou scénu v Divadle loutek, dramaturgicky povede právě Karel Otýs. „Největší přínos Šesté scény vidím ve sdílení autentických příběhů přednášejících, a to včetně jejich úspěchů i chyb,“ říká zkušený lektor a konzultant, kterému se před pár měsíci „narodila“ nová vzdělávací společnost Amplio. Kromě toho, že úspěšně pomáhá nákupním a obchodním týmům, je náš již tradiční host extrémním příznivcem svobody a nezávislosti. Považuje se za introverta, přesto však velmi rád vypráví příběhy. Třeba o tom, jak se žije v energeticky nezávislém domě. „Můj život, vzhledem k jeho neobvyklosti, většinou lidi zajímá,“ dodává. Nás taky!


Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30AUG

Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30. 08. 2018 14:07 Jan Šlachta

Zapotili jsme se vážně hodně u předloňského nápadu vybrat pro jednotlivé tematické bloky samostatné dramaturgy – moderátory z řad úspěšných nákupců nebo zadavatelů zakázek. Nikdo si toho ani pořádně nevšiml, a přitom to byla hodně velká změna ze které se hned loni stal trend. Automatismus, o kterém se nediskutuje. Na to, s jakou ostražitostí a obavami jsme ten krok dělali, to dopadlo celé úžasně. Jasně, že občas někde něco nevyšlo úplně podle plánu, ale celkově program a jeho opravdovost poskočila nahoru. Tenhle rok přidáváme plyn a hledáme v nákupním a zakázkářském světě nové dramaturgy nejen pro programové bloky, ale celé scény listopadového eBF. Víc hlav, víc srdcí, víc nápadů, nová energie, další inovace.


EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27AUG

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27. 08. 2018 14:08 Jan Šlachta

Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky EUPLAT prosazuje a šíří myšlenku férového eTenderingu. Letos proto podpoří soutěž Fair Sourcing Awards (FSA), ocenění za úspěchy v oblasti elektronizace nákupu a veřejných zakázek, kterou organizuje česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů APUEN.


eBF malo štedré Vianoce

02JAN

eBF malo štedré Vianoce

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na zvýhodnenú registráciu "Vianočné vtáčiky" sa prihlásilo hneď niekoľko desiatok verných, ktorí veria, že aj tento rok zostavíme kvalitný program. Ďakujeme za dôveru a do nového roku vám, vašim rodinám a praconým kolektívom želáme veľa šťastia, láska a pracovných úspechov.


Potrebujeme naklonovať Káju Otýse!

27SEP

Potrebujeme naklonovať Káju Otýse!

27. 09. 2017 14:34 Jan Šlachta

Prečo sa Karel Otýs na náš festival eBF teší a zároveň prečo mu spôsobuje stresíky? Potrebuje ďalšie štyri klony, aby stihol všetky programové body, ktoré má v pláne? Kde vidí slabiny a čo sú silné magnety, ktoré tiahnú? Prečítajte si programová odporúčania na jeho blogu a rozhodnite sa sami, poprípade sa taktiež naklonujte :)


Programová mozaika je hotová!

25SEP

Programová mozaika je hotová!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Máte pocit, že neveríte vlastným očiam? Tak to je v poriadku! Práve sa pozeráte na programovú mapu tohtoročného eBF :-) Ďakujeme vám všetkým, ktorí sa zapojíte do programu, diskusií alebo sa zúčastníte. Všetci sme súčasťou mozaiky, ktorá dáva dohromady veľkolepý celok. Buďte pri tom. Tešíme sa na všetkých :-)


Dodávateľsko-manželská poradňa

15SEP

Dodávateľsko-manželská poradňa

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Vzťah s dodávateľom je často podobný vzťahu v partnerstve alebo dokonca v manželstve. Nie vždy je nebo bez mrakov, sú i dni, kedy skrátka cítite v ovzduší nejakú tú búrku, potom môže prísť kríza a je potrebné to nejakým spôsobom riešiť, ak nie priamo „žehliť“. O tom, ako si udržať dobré vzťahy v nákupe a zdieľať svoje skúsenosti príde Petra Vrbová, ktorá si k sebe prizvala ďalších odborníkov - Róberta Obmaščíka, Magdalénu Slámovou a Moniku Weiss.


Ako nájsť moderného nákupcu?

29AUG

Ako nájsť moderného nákupcu?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, dlhoročné skúsenosti ako manažér nákupu. Z nich sa rozhodol ťažiť a prenáša tak svoje odborné know-how na svojich nasledovníkov. V stredajšom programe povedie blok Nákupcovia a nákupné tímy, kde spoločne s Martinom Růžičkom a Ctiradom Fischerom popíšu ideálny profil dnešného nákupcu a či personalisti hľadajú naozaj tých správnych ľudí do nákupného tímu. Doplní ich Vojta Klézl, ktorý na túto tému viedol rozsiahly výskum. Spoločne by potom mali nájsť odporúčanie, ako vyprofilovať moderného nákupcu a ako posilniť jeho úlohu v rámci spoločnosti.


SPOLU ochutnávka

23AUG

SPOLU ochutnávka

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Miesta na stenách i priestory našej výstavnej galérie sa začínajú plniť. Zatiaľ aspoň virtuálne. Postupne nám od vás prichádzajú zaujímavé umelecké kúsky. Angus McIntosh nám napríklad poslal túto fotografiu stropu letiska v Bonne, ktoré vníma ako obecne nevzhľadné a nie dobre dizajnovo vyriešené miesto. A práve na takomto mieste je aspoň zasiahnutý bohatými odtieňmi v materiáli, betónový strop je pre neho hotovým vykúpením. Tešíme sa na ďalšie príbehy, neváhajte sa pridať, ak máte aspoň trochu umeleckú dušu. :)


ZÁŠTITA!!!

21AUG

ZÁŠTITA!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Ani tento ročník konferencie eBF nebude výnimkou, a bude sa konať pod záštitou primátora mesta Ostravy. Vážime si podpory pána primátora Tomáša Macury a prístupu domovského mesta, ktoré podporuje myšlienku elektronizácie nákupu a verejného obstarávania.


Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU