Novinky

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27AUG

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27. 08. 2018 14:08 Jan Šlachta

Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky EUPLAT prosazuje a šíří myšlenku férového eTenderingu. Letos proto podpoří soutěž Fair Sourcing Awards (FSA), ocenění za úspěchy v oblasti elektronizace nákupu a veřejných zakázek, kterou organizuje česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů APUEN.


eBF malo štedré Vianoce

02JAN

eBF malo štedré Vianoce

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na zvýhodnenú registráciu "Vianočné vtáčiky" sa prihlásilo hneď niekoľko desiatok verných, ktorí veria, že aj tento rok zostavíme kvalitný program. Ďakujeme za dôveru a do nového roku vám, vašim rodinám a praconým kolektívom želáme veľa šťastia, láska a pracovných úspechov.


Potrebujeme naklonovať Káju Otýse!

27SEP

Potrebujeme naklonovať Káju Otýse!

27. 09. 2017 14:34 Jan Šlachta

Prečo sa Karel Otýs na náš festival eBF teší a zároveň prečo mu spôsobuje stresíky? Potrebuje ďalšie štyri klony, aby stihol všetky programové body, ktoré má v pláne? Kde vidí slabiny a čo sú silné magnety, ktoré tiahnú? Prečítajte si programová odporúčania na jeho blogu a rozhodnite sa sami, poprípade sa taktiež naklonujte :)


Programová mozaika je hotová!

25SEP

Programová mozaika je hotová!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Máte pocit, že neveríte vlastným očiam? Tak to je v poriadku! Práve sa pozeráte na programovú mapu tohtoročného eBF :-) Ďakujeme vám všetkým, ktorí sa zapojíte do programu, diskusií alebo sa zúčastníte. Všetci sme súčasťou mozaiky, ktorá dáva dohromady veľkolepý celok. Buďte pri tom. Tešíme sa na všetkých :-)


Dodávateľsko-manželská poradňa

15SEP

Dodávateľsko-manželská poradňa

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Vzťah s dodávateľom je často podobný vzťahu v partnerstve alebo dokonca v manželstve. Nie vždy je nebo bez mrakov, sú i dni, kedy skrátka cítite v ovzduší nejakú tú búrku, potom môže prísť kríza a je potrebné to nejakým spôsobom riešiť, ak nie priamo „žehliť“. O tom, ako si udržať dobré vzťahy v nákupe a zdieľať svoje skúsenosti príde Petra Vrbová, ktorá si k sebe prizvala ďalších odborníkov - Róberta Obmaščíka, Magdalénu Slámovou a Moniku Weiss.


Ako nájsť moderného nákupcu?

29AUG

Ako nájsť moderného nákupcu?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, dlhoročné skúsenosti ako manažér nákupu. Z nich sa rozhodol ťažiť a prenáša tak svoje odborné know-how na svojich nasledovníkov. V stredajšom programe povedie blok Nákupcovia a nákupné tímy, kde spoločne s Martinom Růžičkom a Ctiradom Fischerom popíšu ideálny profil dnešného nákupcu a či personalisti hľadajú naozaj tých správnych ľudí do nákupného tímu. Doplní ich Vojta Klézl, ktorý na túto tému viedol rozsiahly výskum. Spoločne by potom mali nájsť odporúčanie, ako vyprofilovať moderného nákupcu a ako posilniť jeho úlohu v rámci spoločnosti.


SPOLU ochutnávka

23AUG

SPOLU ochutnávka

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Miesta na stenách i priestory našej výstavnej galérie sa začínajú plniť. Zatiaľ aspoň virtuálne. Postupne nám od vás prichádzajú zaujímavé umelecké kúsky. Angus McIntosh nám napríklad poslal túto fotografiu stropu letiska v Bonne, ktoré vníma ako obecne nevzhľadné a nie dobre dizajnovo vyriešené miesto. A práve na takomto mieste je aspoň zasiahnutý bohatými odtieňmi v materiáli, betónový strop je pre neho hotovým vykúpením. Tešíme sa na ďalšie príbehy, neváhajte sa pridať, ak máte aspoň trochu umeleckú dušu. :)


ZÁŠTITA!!!

21AUG

ZÁŠTITA!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Ani tento ročník konferencie eBF nebude výnimkou, a bude sa konať pod záštitou primátora mesta Ostravy. Vážime si podpory pána primátora Tomáša Macury a prístupu domovského mesta, ktoré podporuje myšlienku elektronizácie nákupu a verejného obstarávania.


Jarek na hrad

18AUG

Jarek na hrad

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, ktorý je všeobecne vnímaný ako rešpektovaná autorita verejného obstarávania, kandidoval do rady Úradu pre verejné obstarávanie. Jarek venuje mnoho času vzdelávaniu, rozboru európskych rozsudkov a udržuje sa na tepu všetkých trendov VO, ktoré sám v mnohých prípadoch tiež rozvíja a zlepšuje. Bojuje za transparentnosť a zároveň efektívnosť a logiku v obstarávaní. Držme si palce! Na festivale eBF bude Jarek zdieľať svoje skúsenosti s Dašou Palákovou s Dynamickým nákupným systémom a rámcovými dohodami a ukáže s Mariom Biňasom revolučný návod na to, ako možno aplikovať metódy z praxe firemného nákupu i do VO, a to na príklade investičných zákaziek.


Tango s interným klientom

10AUG

Tango s interným klientom

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Vzťah s interným klientom je mnohokrát veľmi komplikovaný. Prirovnajme ho napríklad k argentínskemu tangu - skúsený nákupca musí poznať všetky zložité tanečné figúry, kroky a otočky, aby z tohto spletitého vzťahu odtancoval so vzpriamenou hlavou. O tom, ako elegantne riešiť vzťahy s interným klientom a o svojej dlhoročnej skúsenosti z oblasti riadenia nákupu a dodávateľského reťazca sa príde podeliť Monika Weiss, šéfka nákupu spoločnosti British American Tobacco pre centrálnu Európu.


Back to Top