Novinky

Umenie vyjednávať

02AUG

Umenie vyjednávať

02. 08. 2017 15:50 Jan Šlachta

Špičky vo svojom odbore - páni Angus McIntosh a Miloš Olejník majú jednu spoločnú obdivuhodnú schopnosť, a síce pretaviť svoje hlboké negociačné znalosti v strhujúcu prednášku. A taktiež majú mnohoročné skúsenosti s nákupom vo veľkých nadnárodných spoločnostiach. Nedávno sa Angus, čoby prednášajúci na konferencii, stretol s názorom z publika, že vyjednávanie sa v dnešnom svete riadi a bude riadiť čoraz viac automaticky. Prednáška bude o tom, ako je v dnešnom svete moderného nákupu dôležitá strategická schopnosť nákupcu vedieť vyjednávať a predstaví nám rôzne druhy vyjednávacích rolí v novom svete eProcurementu.


Umenie špecifikovať

31JUL

Umenie špecifikovať

31. 07. 2017 13:39 Jan Šlachta

Nakupujete naozaj to, čo chcete kúpiť? Postavte vedľa seba, na prvý pohľad, dva úplne rovnaké pomaranče a vyberte ten, ktorý má viac šťavnatej dužiny a tým pádom aj menej odpadu. Nie je to úplne jednoduché, ale ide to. O umení špecifikácie obtiažnych komodít príde porozprávať Michal Kristiňák, majster špecifikácie komodít, ktoré sa zdanlivo nedajú porovnať.


Inšpirujúci Peter Kraljič

28JUL

Inšpirujúci Peter Kraljič

28. 07. 2017 15:32 Jan Šlachta

Prítomnosť osobnosti Petera Kraljiča na tohtoročnom festivale eBF nás inšpirovala k vytvoreniu celého programového bloku, ktorý povedie Honza Vašek. Na konkrétnych príkladoch z praxe sa budú demonštrovať rôzne stratégie pre jednotlivé kvadranty matice.


Ostravský Bolt Malcolm

28JUL

Ostravský Bolt Malcolm

28. 07. 2017 15:29 Jan Šlachta

Bežíme s dobou a po minuloročných kladných ohlasoch na Malcolmové ranné behy sme sa ich i v tomto roku rozhodli zopakovať. Ráno sa vstáva pravou nohou, na obe sa potom obujú bežecké tenisky a vybieha sa na Malcolmom osvedčené bežecké trasy. Skúste to tiež. Je dokázané, že s okysličeným mozgom to lepšie myslí.


Vernisáž SPOLU už tretíkrát

28JUL

Vernisáž SPOLU už tretíkrát

28. 07. 2017 15:25 Jan Šlachta

Toto neoficiálne otvorenie celého nášho nákupného festivalu nás jednoducho baví! Už roky si všímame, koľko je okolo nás ľudí so zmyslom pre krásu. Výstavou SPOLU chceme tieto kreatívne a umelecké duše z nákupu a verejného obstarávania spájať. Vernisáž výstavy SPOLU sa uskutoční v utorok 7.11. o 19 hod., v predvečer konania konferencie.


Helsinská eKatalógová inšpirácia

28JUL

Helsinská eKatalógová inšpirácia

28. 07. 2017 15:21 Jan Šlachta

eKatalógy sú jednoznačne trendom súčasného sveta eProcurementu, a keby sme mali vymenovať národy, ktoré sú súčasnými eKatalógovými lídrami pre oblasť verejnej sféry, sú to Taliani a Fíni. A práve z fínskeho hlavného mesta príde eKatalógy, určené inštitúciám, ale môžu byť vhodnou inšpiráciou i pre firmy, predstaviť Timo Ratanen, človek, ktorý má nemalé skúsenosti z oblasti eProcurementu na medzinárodnej úrovni.


Programový line-up

28JUL

Programový line-up

28. 07. 2017 15:17 Jan Šlachta

Ďakujeme za váš obrovský záujem, priazeň a dôveru v dramaturgiu nákupného festivalu eBF. Takmer tretina lístkov už je preč, a to bez zverejnenia programového line-upu, na ktorom v súčasnej chvíli pracujeme. Môžeme sľúbiť jediné – bude vás to zaujímať a baviť! Veľké mená z oblasti nákupu a elektronizácie VO - programový line-up už čoskoro.


HOLLAND pre všetkých

28JUL

HOLLAND pre všetkých

28. 07. 2017 15:14 Jan Šlachta

Včera prebehla zatiaľ asi najväčšia eAukcia typu HOLLAND v hodnote okolo 1 mil. EUR. Namiesto tulipánov išlo o zložitejšie technológie. Úspora v rádoch desiatich tisícov EUR bola povzbudením do ďalších aukcií tohto typu a dôkazom, že každý z aukčných typov má svoje využitie a je potrebné s týmito možnosťami počítať už pri plánovaní stratégie nákupu.


Resumé Kraljičovy matice

28JUL

Resumé Kraljičovy matice

28. 07. 2017 15:12 Jan Šlachta

V jednoduchosti je krása. A taktiež sila. O čom je vlastne kúzlo celej matice category managementu sa dozviete v článku: "Z nákupu sa musí stať riadenie nákupu", ktorý pre vás pripravil a vtipne oglosoval Honza Vašek.


Ako Peter Kraljič zmenil nákupný svet

28JUL

Ako Peter Kraljič zmenil nákupný svet

28. 07. 2017 15:10 Jan Šlachta

Žijúca legenda nákupu Peter Kraljič bude špeciálnym hosťom tohtoročného eBF. Všetci velitelia nákupných tímov sa stretli s jeho "metódou nákupného portfólia", ktorá je skôr známa ako Kraljičova matice. Na eBF budeme počuť výklad matice z pohľadu jej autora s odstupom 30-tich rokov. 2 500 citácií v najprestížnejších časopisoch sú vysvetlením toho, prečo je Peter Kraljič považovaný za odbornú ikonu vo svetovom meradle, ktorá sa stala základným stabebním kameňom pre celý nákup a jeho budúcnosť.


Back to Top