Novinky

Ako nájsť moderného nákupcu?

29AUG

Ako nájsť moderného nákupcu?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, dlhoročné skúsenosti ako manažér nákupu. Z nich sa rozhodol ťažiť a prenáša tak svoje odborné know-how na svojich nasledovníkov. V stredajšom programe povedie blok Nákupcovia a nákupné tímy, kde spoločne s Martinom Růžičkom a Ctiradom Fischerom popíšu ideálny profil dnešného nákupcu a či personalisti hľadajú naozaj tých správnych ľudí do nákupného tímu. Doplní ich Vojta Klézl, ktorý na túto tému viedol rozsiahly výskum. Spoločne by potom mali nájsť odporúčanie, ako vyprofilovať moderného nákupcu a ako posilniť jeho úlohu v rámci spoločnosti.


SPOLU ochutnávka

23AUG

SPOLU ochutnávka

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Miesta na stenách i priestory našej výstavnej galérie sa začínajú plniť. Zatiaľ aspoň virtuálne. Postupne nám od vás prichádzajú zaujímavé umelecké kúsky. Angus McIntosh nám napríklad poslal túto fotografiu stropu letiska v Bonne, ktoré vníma ako obecne nevzhľadné a nie dobre dizajnovo vyriešené miesto. A práve na takomto mieste je aspoň zasiahnutý bohatými odtieňmi v materiáli, betónový strop je pre neho hotovým vykúpením. Tešíme sa na ďalšie príbehy, neváhajte sa pridať, ak máte aspoň trochu umeleckú dušu. :)


ZÁŠTITA!!!

21AUG

ZÁŠTITA!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Ani tento ročník konferencie eBF nebude výnimkou, a bude sa konať pod záštitou primátora mesta Ostravy. Vážime si podpory pána primátora Tomáša Macury a prístupu domovského mesta, ktoré podporuje myšlienku elektronizácie nákupu a verejného obstarávania.


Jarek na hrad

18AUG

Jarek na hrad

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, ktorý je všeobecne vnímaný ako rešpektovaná autorita verejného obstarávania, kandidoval do rady Úradu pre verejné obstarávanie. Jarek venuje mnoho času vzdelávaniu, rozboru európskych rozsudkov a udržuje sa na tepu všetkých trendov VO, ktoré sám v mnohých prípadoch tiež rozvíja a zlepšuje. Bojuje za transparentnosť a zároveň efektívnosť a logiku v obstarávaní. Držme si palce! Na festivale eBF bude Jarek zdieľať svoje skúsenosti s Dašou Palákovou s Dynamickým nákupným systémom a rámcovými dohodami a ukáže s Mariom Biňasom revolučný návod na to, ako možno aplikovať metódy z praxe firemného nákupu i do VO, a to na príklade investičných zákaziek.


Tango s interným klientom

10AUG

Tango s interným klientom

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Vzťah s interným klientom je mnohokrát veľmi komplikovaný. Prirovnajme ho napríklad k argentínskemu tangu - skúsený nákupca musí poznať všetky zložité tanečné figúry, kroky a otočky, aby z tohto spletitého vzťahu odtancoval so vzpriamenou hlavou. O tom, ako elegantne riešiť vzťahy s interným klientom a o svojej dlhoročnej skúsenosti z oblasti riadenia nákupu a dodávateľského reťazca sa príde podeliť Monika Weiss, šéfka nákupu spoločnosti British American Tobacco pre centrálnu Európu.


Výzvy a vízie Európskej komisie

08AUG

Výzvy a vízie Európskej komisie

08. 08. 2017 13:32 Jan Šlachta

V programovom bloku „Dnešok a budúcnosť eProcurementu v EÚ“ budú o súčasných trendoch eProcurementu diskutovať poprední zástupcovia verejného obstarávania z krajín, ktoré udávajú zásadný smer v oblasti elektronizácie v Európe spoločne s Ivom Locatellim, ktorý je vedúcim tímu v jednotke inovácií a eProcurementu EC pre interný trh, priemysel, malé a stredné podniky. Ivo Locatelli v programe zastúpi Nikitu Stampa, ktorý sa z pracovných dôvodov musel z účasti ospravedlniť.


Umenie vyjednávať

02AUG

Umenie vyjednávať

02. 08. 2017 15:50 Jan Šlachta

Špičky vo svojom odbore - páni Angus McIntosh a Miloš Olejník majú jednu spoločnú obdivuhodnú schopnosť, a síce pretaviť svoje hlboké negociačné znalosti v strhujúcu prednášku. A taktiež majú mnohoročné skúsenosti s nákupom vo veľkých nadnárodných spoločnostiach. Nedávno sa Angus, čoby prednášajúci na konferencii, stretol s názorom z publika, že vyjednávanie sa v dnešnom svete riadi a bude riadiť čoraz viac automaticky. Prednáška bude o tom, ako je v dnešnom svete moderného nákupu dôležitá strategická schopnosť nákupcu vedieť vyjednávať a predstaví nám rôzne druhy vyjednávacích rolí v novom svete eProcurementu.


Umenie špecifikovať

31JUL

Umenie špecifikovať

31. 07. 2017 13:39 Jan Šlachta

Nakupujete naozaj to, čo chcete kúpiť? Postavte vedľa seba, na prvý pohľad, dva úplne rovnaké pomaranče a vyberte ten, ktorý má viac šťavnatej dužiny a tým pádom aj menej odpadu. Nie je to úplne jednoduché, ale ide to. O umení špecifikácie obtiažnych komodít príde porozprávať Michal Kristiňák, majster špecifikácie komodít, ktoré sa zdanlivo nedajú porovnať.


Inšpirujúci Peter Kraljič

28JUL

Inšpirujúci Peter Kraljič

28. 07. 2017 15:32 Jan Šlachta

Prítomnosť osobnosti Petera Kraljiča na tohtoročnom festivale eBF nás inšpirovala k vytvoreniu celého programového bloku, ktorý povedie Honza Vašek. Na konkrétnych príkladoch z praxe sa budú demonštrovať rôzne stratégie pre jednotlivé kvadranty matice.


Ostravský Bolt Malcolm

28JUL

Ostravský Bolt Malcolm

28. 07. 2017 15:29 Jan Šlachta

Bežíme s dobou a po minuloročných kladných ohlasoch na Malcolmové ranné behy sme sa ich i v tomto roku rozhodli zopakovať. Ráno sa vstáva pravou nohou, na obe sa potom obujú bežecké tenisky a vybieha sa na Malcolmom osvedčené bežecké trasy. Skúste to tiež. Je dokázané, že s okysličeným mozgom to lepšie myslí.


Back to Top